Forum

Sql 2008 R2 De Back...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql 2008 R2 De Backup Alırken Compress Seçeneğinde Fail Olması

4 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
577 Görüntüleme
(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

100GB lık bir database im var. Yedeklerini Maintance planla alıyorum. Aldığım yedeklerde 100GB oluyor. Yeni plan oluşturup Compress yapmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Servera farklı bir disk takip ilgili bölüme yedeği almak istediğimdede aynı hatayı alıyorum. Özetle yedek alırken sıkıştırma işlemini sql yapamıyor. Konu hakkında bir yorumu olan var mı?

TITLE: Microsoft SQL Server Management Studio
------------------------------
Backup failed for Server '192.168.2.40'.  (Microsoft.SqlServer.SmoExtended)
ADDITIONAL INFORMATION:
System.Data.SqlClient.SqlError: Write on "E:\TestBackup" failed: 1(Yanlış işlev.) (Microsoft.SqlServer.Smo)
BUTTONS:
OK

Gönderildi : 21/01/2017 02:51

(@necatiguner)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Backup alınan klasörün yetkilerine, sql server'ı çalıştrıran account u da eklemisiniz. Sql server service account'u, configuration manager daki log on sekmesinde bulunan account

Bunu standart olarak bırakdıysanız, backup alınan klasöre MSSQLSERVER$ olan kullanıcı için de yetki verip dener misiniz

Yavuz Bey Selamlar;
Problemin mdf dosyasının bulunduğu sürücü (C,D,E hangisi ise) ilgili sürücünün mdf dosya boyutunun 2 katından büyük olması gerektiği ile ilgili bilgi aldım. Örneğin 250Gb lik bir mdf dosyanız var ise; Mdf dosyasının bulunduğu sürücüdeki boş alan en az 250Gb dan büyük olmalı; Hernekadar sıkıştırılmış mdf dosyası 100Gb civarında olsada; sıkıştırma esnasında mdf dosyasının boyutu kadar boş alana ihtiyaç  duyuyor.

Gönderildi : 07/05/2018 13:08

(@necatiguner)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yakında disk kapasitesini arttıracağım; test edip dönüş yaparım size.

Gönderildi : 14/05/2018 12:51

(@necatiguner)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Disk kapasitesini arttırdım. Sıkıştırma ile ilgili problem yaşamıyorum şuan.

Gönderildi : 27/07/2018 13:08

Paylaş: