Forum

domain ayarları

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain ayarları

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
332 Görüntüleme
(@tanjukucuk)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar öncelikle yeni üye oldum ve bu domain işlerine yeni başlıyorum.

Çalıştığım kurumda server 2012 r2 üzerine active drictory kurdum.

Merak ettiğim sizler çalıştığınız yerde hangi kısıtlamaları yapıyorsunuz.Herkesin kullandığı standart bir kısıtlama varmı?

Sosyal medya film müzik gibi siteleri kapatabilirmiyim gpodan?

Tşkler

Gönderildi : 18/01/2017 14:41

(@mehmetgezginc)
Gönderiler: 115
Estimable Member

internet explorer tarafından siteleri engelleybilirsiniz fakat mozilla ve özellikle google choreme gibi browserlerden kapatamazsınız oralarda yine girebilirler. Bu tip kısıtlamalar için Fortinet gibi frewall cihazları kullanmalısınız. Diğer yönden zaten domaine aldığınız pc de saat tarih, program kurma kaldırma, ağ yapılandırma gibi ayarların hepsi kapatılıyor. Ayrıca zamanlama koyabilirsiniz mesala akşam 18:00 den sonra kullanıcı oturumunu açarken zaman kısıtlamasına takılsın ve uyarı versin saat 18:00 - 08:00 arası oturum açamazsın gibi. Domain kısıtlamaları yapabilirsiniz.

Gönderildi : 18/01/2017 18:11

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

gpo sürecine kavramanız için referans adresleri incelemenizi tavsiye ederim.

içerik filtreleme tarafını gpo ile gerçekleştirip, yönetmek zor olacaktır.

utm/ngutm çözümlerini inceleyebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2012/07/15/windows-server-2012-group-policy-management-console-gpmc.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2013/03/17/group-policy-management-temel-guvenlik-ayarlari.aspx

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2017 00:29

Paylaş: