ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Global Dünyada Dil Bariyerleri Kalkıyor!

Son Mesajınız 01-23-2017, 9:58 Deniz ASLAN tarafından gönderildi. 4 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  01-10-2017, 8:19 505213

Global Dünyada Dil Bariyerleri Kalkıyor!

The World's First Instant Language Translator
    Globalleşme sadece bir trend olmaktan çıkıp yaşam tarzı haline gelen günümüzde dil, globaballaşmenin önündeki en önemli problemlerden birisidir. Ancak her geçen gün değişen ve gelişen teknolojiler sayesinde bu konuda da pek çok çözüm sunulmaktadır. Bilgisayar teknolojisi üzerinden eş zamanlı olarak çeviri yapabilmek hatta skype gibi ürünler ile eş zamanlı farklı dillerdeki insanların konuşabilmesi alışkın olduklarımızdan. Ancak kulak içine yerleştirilen ve sadece bir cep telefonu yardımı ile eş zamanlı farklı diller için çeviri yapabilen bu teknoloji şu anda Dünya da bir ilk. İki küçük kulak içi kulaklık ve bir cep telefonu uygulaması ile, İtalyanca, Fransızca, İspanyolca, Portekizce ve İngilizce dilleri arasında çeviri yapılabiliyor.

Daha fazla bilgi için

https://futurism.com/sciencenonfiction/instanttranslation/

Eğitimlerim

HakanUzuner.com

•  01-10-2017, 11:12 505222 Cevap 505213

Cevap : Global Dünyada Dil Bariyerleri Kalkıyor!

Adamların geldiği noktaya gıpta ile bakmamak elde değil. Biz sanırım 352 yıl sonra ancak ulaşırız bu seviyeye. Sürekli tüketim yapmaktan üretmeye zaman ve imkan kalmıyor. En azından yaptıkları buluşları biraz geç ve pahalıda olsa kullanabilme imkanımız var. Bilim adına çalışan insanlara binlerce kez teşekkür etmek lazım. Paylaşım için teşekkürler hocam.

1f      1w      1y   logo

•  01-11-2017, 21:40 505323 Cevap 505213

2006-2010 arası chip dergisinde okumuştun yanlış hatırlamıyorsam msn messengerin zirvede olduğu dönemlerde bir türk yazılımcısı yazdığımız mesajları otomatik istediğimiz dile çevirip karşı taraf gönderiyordu. Zaman ne çabuk geçmiş teknoljisi ne kadar çabuk gelişmiş. Ama çevirilerde abuk subuk şeylerde çıkmıyor değil. Geçenlerde google ile ilgili bir haber okumuştum. Bu abukl subuk çeviriler için bir güncelleme yapacaklarını çalışmaların sürdüğünü çalışmalar sonucunda çevirilerin daha iyi olacağını okumuştum.Baayım bulursam ekleyim.

Kişisel Bir Olay: ZulfuMehmet.Com
  •  01-16-2017, 17:28 505614 Cevap 505222

Rıza ŞAHAN:

Adamların geldiği noktaya gıpta ile bakmamak elde değil. Biz sanırım 352 yıl sonra ancak ulaşırız bu seviyeye. Sürekli tüketim yapmaktan üretmeye zaman ve imkan kalmıyor. En azından yaptıkları buluşları biraz geç ve pahalıda olsa kullanabilme imkanımız var. Bilim adına çalışan insanlara binlerce kez teşekkür etmek lazım. Paylaşım için teşekkürler hocam.

352 yıl neden hocam düz hesap 400 olsun :)) Cumhurriyet yeni kurulduğunda 100 yıl vardı yıllar geçtikçe fark açıldı da açıldı

•  01-23-2017, 9:58 506021 Cevap 505222

Rıza ŞAHAN:

Gökhan Ünel hocanın bu sunumu şu ana kadar izlemediyseniz mutlaka izleyin, izlettirin derim. 

Atomu parçalamak icin ne gerekli? Ilk olarak kendine güven. | Gökhan Ünel | TEDxIstanbul

https://www.youtube.com/watch?v=BVptdpF3lDU

Bildiklerini paylaş. Ölümsüzlüğü elde etmenin bir yoluda budur.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle