Forum

Server 2012 R2 Loca...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2012 R2 Local Yazdırma Problemi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,837 Görüntüleme
(@umutbakirtas)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Windows Server 2012 R2 yüklü sunucuma RDP ile bağlanıp uzaktaki kullanıcının kendi yazıcısından çıktı almak istiyorum. Servera kendi lokal ağındaki bir bilgisayardan bağlandığımda otomatik olarak kullanıcının tüm yazıcıları geliyor, dışarıdan farklı bir şehirdeki şubeden bağlandığımda ise yazıcıları tanımıyor. Yazıcıyı servera manuel olarak kurup portlardan bağlı Terminal Server portlarını seçip geçici olarak çıktı alabiliyorum. RDP bağlantısı kesldiğinde, uzak bilgisayar kapanıp açıldığında, sunucu kapanıp açıldığında yazıcı silinmiş oluyor ya da çalışmıyor silip baştan kurmam gerekiyor. Bizim isteğimiz stabil olarak kullanıcının her an çıktı alabilmesi.   

Gönderildi : 05/01/2017 13:42

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 480
Honorable Member

Merhabalar,

Sunucunuzda easy printer servisiyle ilgili herhangi bir değişiklik yaptınız mı ?

Defaultta bu servis açık geliyor fakat birçok sorun yaratmakta.

1- Easy print servisini kapatın.  http://www.bakicubuk.com/remote-desktop-services-easy-print-printer-sorunu/

2- Kullanıcının kullanmış olduğu yazıcının sürücüsünü sunucuya kurun.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/01/2017 14:31

(@umutbakirtas)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için teşekkür ederim. Tam benim kullanmak zorunda kaldığım yöntemi tarif etmişsiniz. Ben tam aksine yazıcımın yönlendirilmiş yazıcı olarak otomatik olarak gelmesini istiyorum. Yazıcıyı sunucu üzerine kurmak istemiyorum. Sunucuyla aynı LAN'dan RDP ile bağlandığımda yüklü yazıcılar yönlendiğrilmiş olarak hemen  otomatik ekleniyor, ancak dışarıdan bağlandığımda hiç bir yazıcıyı otomatik eklemiyor. 

Gönderildi : 06/01/2017 14:09

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Çok sorulduğu üzere sorun yaşanmaması için gerekli olan x64 ve 32 driver'ların sunucuya kurulması. Siz diğer yöntemi zaten biliyor nasıl çalıştığını görüyorsunuz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2017 22:12

(@tubagunduz)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba umut bey ;benzer problemlerle karşı karşıa kaldık kendi mağazalarımızda

acaba sorununuzu çözebildiniz mi?

şayet çözüm bulduysanız çözüm yöntemlerinizi bizim  ile de payalaşabilirmisiniz

Gönderildi : 25/09/2018 21:16

Paylaş: