Forum

Sonicwall Chorome v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sonicwall Chorome ve internet Explorer Hata ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
469 Görüntüleme
(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Sonicwall NSA2600 cihazımızda bağlantılı olan bilgisayarlarımızda  internette herhangi bir web sitesine girmek istendiğinde tarayıcılarda  ERR CONNECTİON REFUSED uyarısı alıyorum ve tekrar sayfayı yeniliyorum safya geliyor veya kendi kendine 5 sn sonra sayfa açılıyor ama ilk tıklama yaptığım zaman bu uyarıyı alıyorum internteten araştırma yaptım DNS ile ilgili olduğu yazıyor ayriyeten loglarıda inceledim acaba Application Control bölümünden yasakladığım bir uygulamadan kaynaklı mı diye düşündüm ama sorunu bulamadım.

Konu ile ilgili yapmam gereken bir ayar mı var acaba yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Gönderildi : 29/12/2016 12:28

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yaşadığınız sorunun birden fazla sebebi var.

public gateway kapasitesinin üzerinde çalışıyor olabilir mi ?

veya yazdığınız kurallarda uyguladığjnız appfilterdan biri buna sebep olabilir.

ek olarak internet erişiminizde paket kayıpları mevcut ise, yine aynı durumu yaşayabilirsiniz.

kısacası adım adım kontrol ederek çözüme erişmeniz gerekir.

tabi üstte belirttiğim noktalar, tüm kullanıcılarınızda bu sorun var ise geçerli.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/12/2016 19:22

(@CihangirKaya)
Gönderiler: 102
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki buna kontrol olarak adım adım nasıl hareket edeyim en kolay nasıl bulabilirim bu sorunu Content Filtre bölümünden olabilir mi acaba dikkatli inceledim ama

Gönderildi : 30/12/2016 14:47

Paylaş: