Forum

SAM Çalışması ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SAM Çalışması sonrası lisanslama

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
700 Görüntüleme
(@kaanharun)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bir müşterimizde SAM çalışması yapıldı eksik olan5"in üzerindeki  Win7 Pro işletim sistemi için FQC-09478 ürünü almamız gerektiğini söylediler, ama FQC-09478 lisansı makineye ait bir lisans, makine çöp olduğunda lisans çöp oluyor. müşterim her yıl bilgisayarlarını yenilediğinden bilgisayardan bağımsız bir lisanslama modeli lazım bunu SAM çalışması yapaan arkadaşlara ilettiğimde lisansız kullanım olduğu için bu ürünü almamızın gerektiğini bunun dışında ürün alamıyacagımızı belirttiler. sizlerin yorumu önerisi nedir.?

Gönderildi : 26/10/2016 23:23

(@HalitSiMSEK)
Gönderiler: 94
Estimable Member

merhaba,

bildiğim kadarıyla alınan oem lisanlar faturada bilgisayar ile kesilmeli ve o bilgisayarın oem lisansı olmalı

ama toplu lisans alırsanız istediğin bilgisayarda kullanabilirsin.

Lisans konusu çok karışık bir konu ama burdan mutlaka seni mutlu edecek bir cevap gelecektir 🙂

Gönderildi : 27/10/2016 15:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Arkadaşın belirttiği gibi oem lisans ürin faturasında olmak zorunda olduğu için bu lisansı geriye dönük olarak alamazsınız. Bu nedenle Open lisans alabilirsiniz veya size önerilen lisansı almalısınız.

Bence lisansı uzun vadeli düşünmeyin ne olursa olsun bir bilgisayar ister istemez 5 yılda değişime uğruyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/10/2016 22:25

(@MuratGul)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba Bizde de sam çalışması yapıldı ve sorunsuz bir şekilde sonlandırdık, Lisans bilgileri SAM Click Win32.exe isimli bir program üzüerinden gönderildi , merak ettiğim bu program bilgisayarlarda kalıp sürekli güncel bilgi gönderiyor mu acaba?

Gönderildi : 11/04/2017 12:29

Paylaş: