Forum

File server klas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File server klasör yetkilendirme hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

Server 2012 üzerinde file server rolünü çalıştırıyoruz. Klasörlere erişim yetkisini share ve security tabları üzerinden veriyorum. Bu yetkilendirme işlemlerini dos komutlarıyla yapabilir miyim? Bunun için detaylı bir kaynak önerebilir misiniz?

Gönderildi : 21/10/2016 19:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Bu işlemler için portalımızda video ve açıklama var ancak belirttiğiniz gibi komut üzerinden değil gui üzerinden. Artık Son yılarda MS tarafındaki tüm sistemlerde yapının gui ile %60-70 gibi oranına hakim olabilirken Power shell ile neredeyse tüm kısımlara hakim olabilmektesiniz.  https://blogs.technet.microsoft.com/heyscriptingguy/2010/09/16/how-to-use-powershell-to-create-shared-folders-in-windows-7/  bu tarz örnekler var ama sizin sağlam cmdled leri bulup ona göre sccritler yapmanız lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 23/10/2016 16:58

Paylaş: