Forum

SCOM yeni import ed...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SCOM yeni import edilmiş MP -lere ait reportlar

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@RamilMemmedov)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, benim SCOM 2012 R2 ile ilgili bir problemim var,  bir kaç gün önce Cluster, Hyper-V 2012 r2 , WDS, WSUS la ilgili yeni MP -lar import etdim, ama bu yenbi MP -lara ait reportlar Reporting bölümünde görünmedi,

bir çok yerden araştırdım ama bir sonuca varamadım ,  demek benim kurulumumç bir SCOM management server ve bir database server den oluşuyo, management server üzerinde , console ve web console, databse server üzerinde ise operational database, dataüarehouse databse ve reporting services database-leri ve reporting role-u yer alıyor. Reporting server üzerinde de yeni import etdiyim MP-lere ait reportlar yer almıyor... Bu konuda fikri olanlardan fikirlerini paylaşmalarını rica ediyorum...

Gönderildi : 26/09/2016 01:59

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba

scom mp iki farkli sekilde yayinlanir, bazilari sadece monitoring bazilari ise + reporting. Dolayisiyla sql'de yayinlanan reporting mp file server mp icinde bulunmaz, zaten reporting mplerde farkli dosyalar halinde import edilir.

Gönderildi : 27/09/2016 14:06

(@RamilMemmedov)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

nasil yani , zannedersem microsoft bir shekilde MP yayinliyor , onlarin icersinde bazilarinda reporting bulunuyor bazilarinda deyil qaliba  ki , reporting bulunanlar reporting view da gorunuyor bulunmayanlar deyil,  reporting mp lar farkli import edilir bolumunu anlamadim , aradim da oyle bir mp bulamadim yalnizda reporting icin olsun

Gönderildi : 01/10/2016 03:56

Paylaş: