Forum

Outlook 2013 Ortak ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2013 Ortak Klasör Hk

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,769 Görüntüleme
(@Burak_AKDENIZ)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Outlook 2013 de ortak klasörler gözükmüyor sistemde Exchange 2010 kullanıyoruz sistemde sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü bir kaç personelimizde outlook 2010 ve 2007 ler yükü bunlar ortak klasörleri görüyor erişiyor yetkilendirmelerimizde bir sıkıntı yok ama 2013 sürümünde ortak klasörler hiç gözükmüyor konuyu çok araştırdım ama birşey çıkartamadım bu konu hakkında önerileriniz nedir daha önce yaşayan oldumu sonuç var mı?

Teşkkürler

Burak Akdeniz

Gönderildi : 23/09/2016 18:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Öncelikle Outlook 2013 makinede, outlook 2010 ve 2007 de çalışıyor dediğiniz kullanıcılar ile denediniz mi? Yani 2010 ve 2007 de çalışan kullanıcılara 2013 yüklemeyin ama yüklü 2013 makinede oturum açıp deneyin, en azından yetki vb konularda içiniz rahat eder

Ek olarak 2013 için güncel yamalar yüklü mü?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/09/2016 17:42

(@Burak_AKDENIZ)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan bey,

konuyu çözümledim çözüm şu şekildedir.

Windows + R tuşlarına basın ve açılan pencereye regedit yazıp aşağıdaki yolu takip edin.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Exchange]

yeni Dword Değeri diyerek aşağodaki değeri ekleyin

“MapiHttpDisabled”=dword:00000001

ve sonuç olarak outlook 2013 versiyonunda ortak klasöleri görmüş olacasınız.

Gönderildi : 26/09/2016 18:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

MAPI over HTTP Exchange Server 2013 Sp1 ile beraber gelen bir özelliktir, bu Outlook 2013 tarafından da desteklenmektedir. En önemli özelliği eski protokole göre yani Outlook anywhere veya RPC over HTTP dediğimiz modele göre çok daha hızlıdır.

Gelelim bu kadar genel bilgiden sonra sizin konunuza. Exchange 2010 da bu protokol desteği yok, Outlook 2013 de ise var, ancak outlook 2013, Exchange 2010 a bağlandığında outlook 2010 üzerinden bağlantı profilini otomatik çektiği için bunu alması lazım. Buradan yola çıkarak, eğer siz elle müdahele ederek çözmüşseniz sizin autodiscover özelliğiniz düzgün çalışmadğı için outlook profil ve bağlantı bilgisini otomatik alamıyor demektir.

Geri dönüş ve bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/09/2016 20:46

Paylaş: