Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sanal pc thinclient arasında rdp sorunu.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@FatihMemis)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Bulut bilişim üzerine çalştığım bir firmada bir problemle karşılatım ve işin içinden çıkamadım. Detaylarıyla anlatacağım bu problemle ilgili sizlerden çözüm için neler yapabilecğim konusunda değerli fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Problem şu thinclient sanal pc ye bağlanıyor bir süre sonra kopuyor.

Thinclient Dell Wyse T10 ThinOs kullanıyorum.Sunucudaki sanal makina Windows 7 Enterprise SP1. ve sunucu Buluthan.

Sunucuda çalışan Win7 den Grouppolicy den udp yi kapatınca sorun kalmıyor, yani problem udp de zaten wyse nin loglarındanda alaşılıyor udp bağlantısı kurduktan bir süre sonra disconnect oluyor bağlantı. Fakat loglara herhangi bir hata düşmüyor.

Bu Wyse aynı sunucu üzeride çalışan win8 ve win10 ile hiç problem olmadan bağlanabiliyor,udp açıkta olsa bağlantı kopmuyor.

Yine Wyse i kendi bilgisayarımda virtualbox ile hazırladığım sanal Win7 ye bağladığımda yine problem olmuyor.(Ubuntu 16.04LTS)

Özet olarak Wyse ile buluthan üzerinde çalışan Win7 SP1 birbirleriyle bir noktada uyumsuzluk yaşıyorlar , ama nerede ?

Tüm servisleri grouppolicy leri tek tek denedim buluthanın güvenlik duvarını tamamen kapatarak denedim ağ kartı değiştirerek denedim çözüm olmadı.

Snoop ile tcp paketlerini kontrol ettim. Paketler hep standart hiç birşey bulamadım.

Bu konuyla ilgili sizlerden ne yapabileceğim hakkında değerli fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 01/07/2016 12:14

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Fatih bey merhaba,

anlatımınız biraz karmaşık olmuş, hedefiniz masaüstü sanallaştırma mı ?

veya win7 üzerinde çeşitli toollar ile birden fazla kullanıcıya tek os üzerinde oturum açtırmaya mı çalışıyorsunuz ?

lokasyon, bulut network arasında ping kaybı yaşıyor musunuz ?

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/07/2016 12:35

Paylaş: