Forum

Gpo program yü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Gpo program yükleme sorunu

18 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,724 Görüntüleme
(@metinparlak)
Gönderiler: 191
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhabalar

Server 2012 R2 de gpo ile program yüklemeye çalışıyorum. Program ekle kaldır menüsüne geliyor bu program ama program fileste hiçbir yerde göremiyorum bunu.  Program ekle kaldır menüsünde ağdan program yükle kısmında görünüyor. Sıkınıt ne olabilir program neden yüklenmiyor olabilir.

Gönderildi : 17/06/2016 19:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

gpo da user tarafında değil computer tarafına assign edin msi dosyasını

Gönderildi : 17/06/2016 19:40

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

gpo da user tarafında değil computer tarafına assign edin msi dosyasını

Vasvi bey ikisinide uyguladım hem user hemde computer tarafından msi uzantısıyla ama sonuç aynı oldu.

Gönderildi : 18/06/2016 04:13

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yardımcı olacak kimse yok mu ?

Gönderildi : 22/06/2016 17:18

(@alper-yazgan)
Gönderiler: 51
Trusted Member

Selam,

Aşağıdaki linki baştan sona okuyabilir misin?

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc783635(v=ws.10).aspx

Bence assign ettiğin noktada problem yaşıyorsun. Hangi uygulamayı kurmaya çalıştığın ve OU' nun içinde ne olduğu hakkında bilgi paylaşırsan daha verimli şekilde yardımcı olabiliriz.

Gönderildi : 23/06/2016 03:14

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam,

Aşağıdaki linki baştan sona okuyabilir misin?

https://technet.microsoft.com/en-us/library/cc783635(v=ws.10).aspx

Bence assign ettiğin noktada problem yaşıyorsun. Hangi uygulamayı kurmaya çalıştığın ve OU' nun içinde ne olduğu hakkında bilgi paylaşırsan daha verimli şekilde yardımcı olabiliriz.

bu yazıyı şimdi okurum.

hyper-v ile sanal pc ve server oluşturdum idare ide bir ou oluşturdum ordan deneme yaptıktan sonra kendi domain yapıma aktarıyorum kuralları. Opera, ebys programı, vnc, teamviewer programlarını denedim hepsinde aynı oldu

Gönderildi : 23/06/2016 13:29

(@alper-yazgan)
Trusted Member

GPO ile ilgili event logları paylaşır mısın, orada sebebi yazacaktır.

Gönderildi : 24/06/2016 22:33

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yarın kuruma geçince bakar atarım logları size

Gönderildi : 26/06/2016 23:29

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

iş yoğunluğundan dolayı ancak yükleyebildim. tüm gpo loglarını yükledim buraya.ben baktım loglara ama bişey anlamadım

http://dosya.co/njymd061kkxp/gpo_olay [1].evtx.html

Gönderildi : 27/06/2016 16:45

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

msi pakedini gösterdikten sorna assigned/atanmış seçeneğinin seçili olduğundan eminiz değil mi ?

Gönderildi : 27/06/2016 16:51

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

msi pakedini gösterdikten sorna assigned/atanmış seçeneğinin seçili olduğundan eminiz değil mi ?

evet server 2012 türkçe versiyon kurulu.atanmış seçeneğini seçiyorum ben

Gönderildi : 27/06/2016 17:45

(@alper-yazgan)
Trusted Member

Event loglara göre, indirilen policy' nin içi boş görünüyor. Bu durumda aşağıdaki seçenekleri değerlendirmeni öneriyorum :

• Client makinelerin sunucunun ismine eriştiğine emin ol, loglara göre policy download işlemi başarılı görünüyor ama yine de kontrol etmelisin.
  • En Önemlisi : Computer Configuration altında hazırladığın policy' i hangi OU' ya assign ediyorsan, o OU içerisinde yükleme yapılmasını istediğin bilgisayar hesapları bulunmalı. OU ' nun içine bilgisayar hesaplarını taşıdıktan sonra gpupdate /force yap, client bilgisayarlardan birini restart et tekrar kotnrol et bakalım.

Gönderildi : 29/06/2016 00:42

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Event loglara göre, indirilen policy' nin içi boş görünüyor. Bu durumda aşağıdaki seçenekleri değerlendirmeni öneriyorum :

• Client makinelerin sunucunun ismine eriştiğine emin ol, loglara göre policy download işlemi başarılı görünüyor ama yine de kontrol etmelisin.
  • En Önemlisi : Computer Configuration altında hazırladığın policy' i hangi OU' ya assign ediyorsan, o OU içerisinde yükleme yapılmasını istediğin bilgisayar hesapları bulunmalı. OU ' nun içine bilgisayar hesaplarını taşıdıktan sonra gpupdate /force yap, client bilgisayarlardan birini restart et tekrar kotnrol et bakalım.

hocam merhaba tekrardan

şöyle bişey özetlim clienti domainden çıkarıp bi daha aldım ama bişey değişmedi.

şunu söylim deneme yapmak için masaüstüne resim atmak istedim client içinde ekrana gelmedi ama client içinde sağ tık kişiselleştirde bu resim görünüyor.yani resim görünmesine rağmen uygulanmıyor

Gönderildi : 29/06/2016 12:06

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

• client makineler hem isimden ping atabiliyo hemde isimden paylaşıma bağlanabiliyo domain servera
  • kullanıcı ve computerlar aynı OU altında. gpupdate /force yaptıktan sonra restatr ediyorum sürekli sonuç aynı. an önce yine denedim program "ağdan program yükle" bölümüne düşmüş

Gönderildi : 29/06/2016 16:37

(@alper-yazgan)
Trusted Member

Metin, yüklemek istediğin paketi "Published"etmek yerine "Assigned" etmeyi dener misin?

Gönderildi : 30/06/2016 00:31

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Metin, yüklemek istediğin paketi "Published"etmek yerine "Assigned" etmeyi dener misin?

assigned seçili zaten 

http://hizliresim.com/VY8ERV

http://hizliresim.com/NE8ko5

Gönderildi : 30/06/2016 12:58

(@alper-yazgan)
Trusted Member

Son sorumu sorayım. OperaSetup.msi dosyası defaultta var olan bir dosya değil. Bu dosyayı bir tool aracılığı ile siz mi msi paketine çevirdiniz? O bölümde bir yanlışlık olabilir belki.

http://www.itninja.com/software/opera-browser/opera-browser/24-19

Şu linki kullanarak bir bat dosyası oluşturup, startup scriptle dağıtmayı dener misiniz? Silent install yapılabiliyor bu şekilde. Hem msi dağıtmak yerine exe ile dağıtmayı da halletmiş olursunuz.

Gönderildi : 01/07/2016 03:35

(@metinparlak)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Son sorumu sorayım. OperaSetup.msi dosyası defaultta var olan bir dosya değil. Bu dosyayı bir tool aracılığı ile siz mi msi paketine çevirdiniz? O bölümde bir yanlışlık olabilir belki.

http://www.itninja.com/software/opera-browser/opera-browser/24-19

Şu linki kullanarak bir bat dosyası oluşturup, startup scriptle dağıtmayı dener misiniz? Silent install yapılabiliyor bu şekilde. Hem msi dağıtmak yerine exe ile dağıtmayı da halletmiş olursunuz.

msi converter diye bi programla yapıyodum çevirmeyi. tamam dediğinz gibi yapıp sonucunu dönerim size

teşekkürler

Gönderildi : 01/07/2016 13:15

Paylaş: