Forum

Domain'de Bulunan T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain'de Bulunan Tüm Kullanıcıları Nasıl Online Görüntülerim

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
415 Görüntüleme
(@serhatonyil)
Gönderiler: 93
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet arkadaşlar başlıktada yazdığım üzere, domain yapısında bulunan kullanıcları ve sunucuları nasıl online olup olmadıklarını görüntülerim. Yada IP'leri sabit olan cihazları nasıl online olup olmadığını kontrol ederim. Kısacası internet kafelerde olan ekran görüntüsünü istiyorum diyebilirim.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 31/05/2016 12:38

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

online olup olmadıklarından kastınız nedir pek anlamadım.

ipscan ile networkü tarayarak hangi ip adreslerinin kullanımda olduğundan anlayabilirsiniz, bu tarama ile netbios name ve mac adreslerini görebilirsiniz ayrıca portlarını da görebilirsiniz.

internet cafelerdeki program tüm bilgisayarlara agent kurduğu için durumlarını görebiliyor, bağlanabiliyor vs, siz hangi amaç için kullanacaksınız?
benzer programlar var ama yapmak istediğiniz tam olarak nedir ona göre program veya çözüm önermeye çalışabiliriz.

Gönderildi : 01/06/2016 00:54

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

online olup olmadıklarından kastınız nedir pek anlamadım.

ipscan ile networkü tarayarak hangi ip adreslerinin kullanımda olduğundan anlayabilirsiniz, bu tarama ile netbios name ve mac adreslerini görebilirsiniz ayrıca portlarını da görebilirsiniz.

internet cafelerdeki program tüm bilgisayarlara agent kurduğu için durumlarını görebiliyor, bağlanabiliyor vs, siz hangi amaç için kullanacaksınız?
benzer programlar var ama yapmak istediğiniz tam olarak nedir ona göre program veya çözüm önermeye çalışabiliriz.

Amacımız kullanıcılara anlık müdehale edebilmek ayrıca kim online kim değil o an görebilmek istiyoruz. Şirket içerisinde şuan 3 ayrı bölgede olan kullanıcılar TTVPN ile bağlı durumda o yüzden takip etmek istiyorum.

Gönderildi : 01/06/2016 15:15

(@ZaferSEN)
Gönderiler: 213
Estimable Member

SCCM ile yapılabiliyor mu bilmiyorum ama 3.party yazılımlar var, mesela "netsupport manager" diye bir yazılım var,

kullanıcılara agent kuruyorsunuz(deploy ediyorsunuz) sonrasında kullanıcıların tümü liste halinde ekranınızda görüyosunuz, istediğiniz kullanıcıya bağlanabiliyorsunuz, full control, view veya file share şeklinde.

internetten araştırırsanız detaylarını bulabilirsiniz.

Gönderildi : 01/06/2016 18:58

(@serhatonyil)
Estimable Member
Konu başlatıcı

SCCM ile yapılabiliyor mu bilmiyorum ama 3.party yazılımlar var, mesela "netsupport manager" diye bir yazılım var,

kullanıcılara agent kuruyorsunuz(deploy ediyorsunuz) sonrasında kullanıcıların tümü liste halinde ekranınızda görüyosunuz, istediğiniz kullanıcıya bağlanabiliyorsunuz, full control, view veya file share şeklinde.

internetten araştırırsanız detaylarını bulabilirsiniz.

Teşekkürler... 🙂

Gönderildi : 03/06/2016 11:53

Paylaş: