Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bulut Santral Hizmeti Tavsiye

8 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
2,263 Görüntüleme
(@SinanAtici)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Firma olarak klasik santralimizi kapatıp, telekoma ait hatlarımızı da iptal ederek tek numara üstünden bulut santrale geçmeyi düşünüyoruz. Firmada merkez ofsite 40 civarı iç hat ve dışarıda da sayı değişken olmakla birlikte en çok 7-8 civarı hattımız olacak. Bununla birlikte merkeze 10 ya da 15 MBP/s metro ethernet de almayı düşünüyoruz bu yüzden bağlantımızda ciddi bir sorun olmayacağını düşünüyorum ancak, bu hizmetin artılarını biraz biliyoruz, asıl önemli olan eksileri, sorunları.

Kullanan ya da daha önce kullanmış olan arkadaşların tecrübeleri, tavsiyeleri varsa almak isterim. 🙂

Gönderildi : 02/05/2016 11:51

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Şube bağlantılarınız yedekli ise bana göre bir eksiği yok fazlası var dediğimiz yeni nesil santral sistemi. Örneğin lokasyonda adsl üzerinden trafij var ise en azından bir 3G yedeği bulunmalıdır. Bu hat giderse lokasyona çağrı düşmez çünkü ama bulut santral sayesinde buraya ulaşılamadığı durumda merkezi hattınıza da çağrı zaten yönlendirilebilir

Bu konuda çalışan pek çok bulut santral firması var, sağlık bakanlığı vb kamu kurumlarının da hizmet aldığı FGS ye bir göz atın derim, internette arama yaptığınızda benzer firmaları da görebilirsiniz

Gönderildi : 02/05/2016 18:16

(@SinanAtici)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için Teşekkürler Mesut Bey. Dediğiniz gibi bir çok firma mevcut ancak mümkün olan en az sorunla karşılaşacağımız firmayı seçmemiz gerekiyor. Kendi bağlantımızı sağlıklı bir şekilde sağlamış olsak bile karşı tarafın da kesintisiz hizmet sağlayabilmesi, hızlı çözüm getirebilmesi lazım çıkan sorunlarda da.

Gönderildi : 03/05/2016 11:30

(@engindede)
Gönderiler: 12
Active Member

Selamlar,

Asıl maliyet zaten ip telefon olacaktır 50ye  yakın ip telefon söz konusuysa bence içeri bir ip pbx koymak daha doğru olur.

Dış hattınızıda bir operatöre taşırsanı daha stabil olur diye düşünüyorum.

Gönderildi : 04/05/2016 20:32

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

internet erişiminin lokasyonlarda kesilmesi ve sip hesaplarını koruyamamanızın haricinde dezavantajı görünmüyor.

metro hattınızdan dolayı, bünyenizde ip santral bulundurmanızın daha doğru olacağı görüşündeyim.

hatlarınızı taşıyarak, sip'e çevirebilirsiniz.

zeta telekom'u inceleyip, görüşmenizi tavsiye ederim.

hizmet sürekliliği ve destek konusunda sorun yaşamazsınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/05/2016 00:03

(@ariksalih)
Gönderiler: 6
Active Member

merhaba araştırma safhanız devam ediyor ise yardımcı olmak isterim

Gönderildi : 01/09/2016 01:24

(@YavuzCihanOzyurt)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba,

Konunun üstünden geçmiş biraz. Fakat aramalarda filan insanların görmesi, yararlanması açısından yazmak istedim. Eğer başka insanlar da Bulut Santral Hizmetinden yararlanmak, bilgi almak istiyorsa şayet sizlere Ctcomm firmasını önerebilirim. Bir çok alanda hizmet verdikleri için işinde profesyonel olan ekip bulunmakta. Ayrıca güvenilirlik açısından referanslarına da göz atabilirsiniz. 

https://www.ctcomm.com.tr/ctcomm-bulut-santral  linkinden ulaşılabilir. İletişim sayfasından da isterseniz ulaşabilirsiniz kendilerine.

İyi çalışmalar, iyi günler.

Gönderildi : 05/07/2018 15:44

(@EmrahYetimler)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Merhaba, göz atmanızı öneririm: https://www.karel.com.tr/karel-bulut-santral

Gönderildi : 24/09/2018 13:20

Paylaş: