Forum

Juniper SSG5 Firmwa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Juniper SSG5 Firmware basarken göçtü!

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
539 Görüntüleme
(@mustafasemiz)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şirketimizde bulunan ssg5 juniperde firmware upgrade ederken ( 6.2 den 6.3.0.21 ) cihaz göçtü. direk 0/0 bacağından güncellmeyi yaptım elektrik kesintisi felanda olmadı. ama cihaz geri dönmedi,  console dan izledigimde cihaz tam canlıya geçecekken tekrar göçüyor. konsoldan seri numaralarını girerek defaulta çkemeye çalıştım yemedi. üzerindeki usb girişinden firmwareyi yüklemeye çalıştım yemedi, pinholl dan sıfırlamaya çalıştım yine yemedi. elimde yedek cihaz ve config vardı, sistemi ayağa kaldırdım. yoksa firmware basmazdım zaten. acı tecrubelerim var 🙂

Fikri olan olursa ne şekilde uygulayacağım konusunda paylaşımda bulunursa sevinirim.

Gönderildi : 16/02/2016 19:36

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Firmware tftp ile tekrar atmayı denediniz mi ?

Gönderildi : 17/02/2016 02:53

(@mustafasemiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

evet ama sonuc alamadım maalesef:(

Gönderildi : 18/02/2016 13:37

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Selamlar,

Son olarak farklı bir firmware versiyon yüklemeyi deneyin diyeceğim. Bunun dışında ürünü servise göndermekten başka çare yok ne yazık ki.

Gönderildi : 18/02/2016 17:10

(@mustafasemiz)
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar Rafet Bey;

o şekildede deneyip sonucu buradan yazacağım. ilginize teşekkür ederim. servise göndermek çok istemıyorum, çunku cihazın bir aciliyeti yok ve içimden bir ses bu cihazları ( aynı durumda iki tane var elimde ) bi şekilde canlıya alacakmışım gibi geliyor.

eğer bunları bi şekilde çözersem tüm şirketin Türkiye genelinde bu durumda olan min. 10 cihaz var. 🙂

Gönderildi : 18/02/2016 20:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4272
Co-Helper

Bu gibi durumlarda sökülebilir pmos, eprom varsa cihazlar birebir aynı modelse çalışanınkini takıp backup firm. leri vs de tekrar uplamakla oluyor yoksa havya kullanabilme işi 🙂 eskiden mainboard, laptop ları böyle kurtarırdık. ama işte network cihazların devre yapıları farklı. Birde bu tip cihazlarda dışardan bilgisini bulmanın zor olduğu çalışmayanı çalışanla consol dan vs clonelama yöntemi var ama bu her marka modelde var denilebilecek birşey değil araştırmak lazım. Zaten servislerde bu tip yöntemlerle ayağa kaldırıyor cihazları.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2016 22:40

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

öncelikle firmware upgrade ederken üreticinin support sayfasını kontrol etmenizi öneririm. Bazı firmware geçişleri öncesinde loader upgrade'i gerekiyor.

Juniper SSG'lerde de böyle bir durum var, yaşadığınız problemin kaynağında bu var. loader ile firmware uyuşmadığı için OS açılmıyor.

Çözüm için cihaz boot olurken loader'da boot'u kesebilirsiniz ve loader'dan firmware'i tftp'den çekip eski sürüme downgrade edebilirsiniz. yada loader'ın versiyonunu yükseltebilirsiniz. Her iki durumda da cihaz çalışacaktır.

http://kb.juniper.net/InfoCenter/index?page=content&id=KB5519&actp=search

bu linkte ihtiyaç duyabileceğiniz tüm teknik gereksinimler detaylı olarak anlatılmaktadır.

İyi çalışmalar,

yB

Gönderildi : 18/02/2016 23:54

Paylaş: