Forum

Office 365 Mail sor...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 365 Mail sorunu

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
3,381 Görüntüleme
(@ilkerulusoy)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Destek verdiğim firmada exchange olarak Office365 ve istemci olarak Outlook 2013(64bit) kullanmaktayız. Sorunum şu;Birçok kullanıcımda Outlookta belirli aralıklarla daha önceki mailleri yeniden download ediyor,her seferinde 3.99 GB ve bu işlem mailbox boyutuna ulaşana kadar devam ediyor. Bu download sırasında yeni gelen mailleri göremiyorlar. Bu sorunu yaşayan kullanıcıların ortak sorunu mailbox boyutları çok yüksek. Eski mailleri PST'ye aktarım bir çözüm olabilir mi? Kullanıcı profili nedeniyle PST'ye aktarım benim açımdan büyük sorun olacak. Konu hakkında yardımınızı rica ederim.

Teşekkürler..

Gönderildi : 08/02/2016 14:36

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

3,5 yıldır ofis 365 kullanıyorum ancak böyle bir sorun yaşamadım. 444 67 87 numarasından destek talabinde bulunabilir, yapıyı inceletebilirsiniz. Ayrıca admin sayfasından bununla ilgili kayıt açabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/02/2016 22:39

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 480
Honorable Member

Aynı sorunu geçen hafta bende yaşadım, kendi kendine düzeldi. Nedenini bulamadım ne yazık ki 🙁

Gönderildi : 09/02/2016 01:00

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bu konu bilinen bir sorun ve ilgili 6 sayfalık uzun bir thread var:

https://community.office365.com/en-us/f/158/t/59656?pi14985=1

Bir çözümü yok, maalesef, fakat yine bilinen şu ki, 3 GB'dan büyük mailbox'lar büyük problemlere neden oluyormuş.  Şöyle bir geçici çözüm öneriliyor:

1. Kullanıcı profilini açın.
  2. Yeni bir data dosyası yaratın ve takvim'i bu dosyaya kopyalayın.
  3. Tüm mailbox'ı PST dosyasına export edin.
  4. PST dosyasını 3 GB altında tutmak için export'ları klasör bazında tekrarlayın.
  5. Kullanıcı sisteminde Office 365 için yeni bir Outlook profili yaratın.
  6. Adım 3'de yaratılan PST dosyasını yeni mailbox içine import edin.
  7. Takvim PST dosyasını açın ve tüm öğeleri ana mailbox takvim'ine kopyalayın (drag/drop).
  8. Kullanıcı için cache mode off olacak şekilde offsite Outlook profili yaratın.
  9. Küçük PST dosyalarını teker teker import edin ve bu sırada duplicate'ları import etmemeye özen gösterin.

Import işlemi günler boyu sürebiliyor, bu nedenle adım 6, kullanıcının sistemi hemen kullanmasına olanak sağlıyor.

Umarım işe yarar.

Gönderildi : 09/02/2016 04:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bu bazen hizmet yeniden kurtarmaya düştüğünde olabilecek bir durum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/02/2016 11:22

(@ilkerulusoy)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Söyledğiniz gibi destek talebi oluşturdum. Geri dönüş yapmalarını bekliyorum

Gönderildi : 09/02/2016 14:49

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhabalar

Benzer bir sorunu biz de bazı kullanıcıda yaşamaktayız. Bu sorunun nedeni ve soruna çözüm konusunda bir gelişme var ise yardımlarınıızı rica ederiz,

Teşekkürler,

Gönderildi : 08/06/2016 18:53

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

Merhaba benzer sorunu Office365' te bizde yaşıyoruz daha önce bu konu ile ilgili Destek kaydı da açtım fakat Microsoft bilgisayardaki başka bir programının buna sebep olduğunu belirten muğlak bir cevap vermenin ötesine geçmedi.

Hala büyük boyuttaki mailboxlarda sorun yaşıyoruz.

Benim farkettiğim "Önbelleki Exchange Modu" nda süreyi "Tümü" şeklinde yaptığında ayrıca "Gelen Kutusu" nda mümkün olduğu kadar az sayıda mail bırakıp mailleri klasörlerde toplandığınızda  sorun daha az yaşanıyor.

Microsoft' un cevabını buradan paylaşabilirseniz çok iyi olur.

Gönderildi : 08/06/2016 20:13

(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member

Durum çubuğunda gösterilen 3.9 GB'ın bir üst sınır olduğu için  göstermektedir. Bu yüzden 4gb ve üzerinde senkronize ederken hata alıyorsunuz ve devamlı senkronize etmeye çalışıyor yada dosyaları tekrar indirmeye çalışıyor. Özellikle klasörlerin boyutuna bakmanız gerekiyor.   ilk eşitlemede bu hata ile karşılaşmanız normaldir.

Genelde senkronize işleminin bitirilmesi beklenmelidir. Fakat devamlı hata veriyorsa bunun başka bir yolu da büyük öğelerin arşivlenmesi yada büyük boyutlu klasörü 2ye bölebilirsiniz. Büyük boyutlu A klasörüsü ise bazı mailleri yeni bir klasör açarak A-1 gibi buraya taşıyabilirsiniz. 

Exchange posta kutusuna bir klasörün boyutunu belirlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
Gezinti Bölmesi'nde klasöre sağ tıklatın ve sonra da Özellikler 'i tıklatın.
Genel sekmesinde, Klasör Boyutu tıklayın.
Klasör Boyutu iletişim kutusunda, Sunucu Veri sekmesini seçin.

klasörün boyutunu tüm alt boyutu yanı sıra gösterilmiştir.

Diğer bir yolda 4 GB'tan büyük klasörler için yeni bir senkronize filtresi oluşturarak düzeltebilirsiniz.

Umarım yardımı dokunur 🙂 

Kolay gelsin,

Gönderildi : 08/06/2016 21:30

(@mustafakum)
Gönderiler: 13
Eminent Member

Selamlar, halen aynı sorunu yaşayan varsa alttaki linke bakabilir

https://support.microsoft.com/en-us/help/2738323/status-bar-progress-never-shows-more-than-3-99-gb-remaining-on-initial

Aynı sorunu bende bir çok kullanıcıda yaşıyorum.

Microsoft o365 Exchange kullanıcısı iseniz; Gelen kutusu altında mail boyutu 4 GB 'ı geçerse veya 12 bin Mail sayısını geçerse; mailler yeniden kendi kendine yükleniyor bu epey zaman alıyor.

Mailleri alt klasörlere bölmek çözüm sağlıyor

Gönderildi : 13/01/2020 11:38

Paylaş: