Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cloud Backup

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
729 Görüntüleme
(@AzadAzadoglu)
Gönderiler: 184
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar;

Fiziksel sunucu yedeğini Fiziksel bir cihaza günlük olarak yedek alıyoruz ancak,şirket dışı bir sunucuya da yedek almak istiyoruz. Nasıl bir sunucu almam gerek, nerden almam gerek? Bilgi verebilecek var mı ? Google' da nasıl aratacağımı bir türlü beceremedim

Gönderildi : 07/02/2016 01:42

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Yedekleme hizmeti veren firmalar var yani bir nevi tape olarak düşünebilirsiniz Storage alanınıza ISCS olarak baglayıp yedeklerinizi network hızına göre o partition atabiliyorsunuz veya yedekleme yazılımlarının Cloud Backup çözümleri var. 

Eğer çok fantaziye kaçmak isterseniz bir Cloud server alıp file server olarak kullanabilirsiniz.

Alternatifler çok aslında mesele tam olarak nasıl birşey istediğiniz ve bu iş için ayırdığınız bütçe 🙂 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 07/02/2016 20:06

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Normal de 4 TB alana sahip QNAP cihazımız var buna yedek alıyoruz. Felaket durumuna karşı ikinci bi yedek almak her zaman daha mantıklı düşüncesindeyim. Muhasebe programı Mikro alanı yaklaşık 43 GB gibi bir değer alıyor yedekleme esnasında. Ayrıca, haftalık server ' in imajını alıyorum. Ortalama olarak 200 Gb gibi bir alana ihtiyacım var, hızlı +güvenilir ve düşük maaliyetli olursa yıllık bile anlaşma yapabiliriz.

Gönderildi : 07/02/2016 21:45

(@okanozbey)
Gönderiler: 1308
Okan ÖZBEY

Merhaba,

Konuyu alalım satalım kategorisine taşıdım, bu kategori altında bu ürün ile ilgili hizmet veren firmalar sizinle iletişime geçebilirler. 

www.okanozbey.com

Gönderildi : 07/02/2016 22:05

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında yardımcı olabilecek var mı ? Azure hariç

Gönderildi : 17/02/2016 03:06

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Ayrı yere almaktaki amaç nedir?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/02/2016 17:39

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ayrı bir yere almamda ki amaç + yedek . Hepsi bu 

Gönderildi : 19/02/2016 03:37

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Tape Backup ünitesi kullanıp yedek aldığınız kasetleri dışarıya örn: bir banka kasasına koymak gibi. çıkartmak nasıl olur. işinizi görmez mi?

Gönderildi : 19/02/2016 10:41

(@AzadAzadoglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Qnap backup cihazında yedek var, ayrıca haftalık olarak harici bir diske + yedek alıyoruz. Son olarak ta bulut ftp sunucuda' da yedeğim olsun isterim. Azure konusu çok karmaşık girmek istemiyorum, net ve basit bir sistem,firma var ise bu işi yapmak isterim

Gönderildi : 19/02/2016 12:30

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

qnap ta zaten buluta yedekleme özelliği var. Oradaki yanlış hatırlamıyorsam, amazon s3 üzerindeki hesabınıza otomatik yedekleme oluşturabilirsiniz. Ya da qnap içinde bulunan app ler ile de yapabilirsiniz. Örnek app; symform, google cloud storage.

App indirin qnap içinde ve bu sayede otomatiğe bağlayın buluttaki yedeklerinizi.

Gönderildi : 19/02/2016 18:21

Paylaş: