Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedek Almak

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@AyseSendil)
Gönderiler: 166
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bilgisayarımın ekranına görüntü gelmiyor, harddiskin yedeğini almak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 27/11/2015 00:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bilgisayarınızdaki diski sökerek çalışan farklı bir bilgisayara bağlayın. Laptop ise bilgisayarınız bunu piyasadan alacağınız disk aparatları ile farklı bir bilgisayara bağlayabilir disk içerisine eirşim sağlayıp yedeğinizi alabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/11/2015 02:02

(@omercarnacar)
Gönderiler: 86
Estimable Member

acronis bootle cd ile sistemin bir imajını almanızı tavsiye ederim..

acronis bootle cd   ile sisteminizi boot ediniz..System   partitionlarını harici bir diske veya  İşletimim sistemin olmadıgı bir alana yedeklebilirisiniz.sonrasında kurdugunuz sistemden acronis mount  ile yedek aldıgınız imajı istediginiz alana kopyalıyabilirsiniz..

Gönderildi : 27/11/2015 23:16

(@birkanurlu)
Gönderiler: 327
Reputable Member

Merhaba, Windows 7 Live CD diye bir arama yapın. CD ile çalışan işletim sistemi sürümleri mevcut. Bunu kullanarak bilgisayarınızı CD'den başlatıp var olan dosyalarınızın yedeğini harici bir ortama aktarabilirsiniz.

Gönderildi : 28/11/2015 12:50

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Merhaba

Bilgisayarımın ekranına görüntü gelmiyor, harddiskin yedeğini almak istiyorum. Nasıl yapabilirim?

görüntü gelmiyordan kasttettiğiniz nedir? Power supply çalışıyormu, disk okuma ışığı yanıyormu, ekrana bios görüntüsü geliyormu yoksa windows ekranımı gelmiyor? Hepsinin çözümleri farklı farklıdır, sadece yedekleme istiyorsanız çalışan başka bir sisteme takmalısınız.

Gönderildi : 28/11/2015 13:34

Paylaş: