Forum

AD ve isimlendirme

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD ve isimlendirme

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
542 Görüntüleme
(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba , yapinizdaki clientlari nasil isimlendiriyorsunuz nasil bir yontem takip ediyorsunuz paylasirsaniz sevinirim

Gönderildi : 28/06/2015 23:33

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Kendi yapınızı (kaç lokasyon, kaç departman vs.) ve client sayınızı söylerseniz ona göre fikir verilebilir.

Gönderildi : 29/06/2015 01:55

(@HaciYILMAZ)
Gönderiler: 574
Prominent Member
Konu başlatıcı

hocam cok parcali yapi birde her cihaz kisi uzerine zimmetli soyle yapmaya karar verdim nasil olur birimi + chaz tipi + tc no ornek vermek gerekirse BILPC000000000000 burada BIL - bilgi islem , PC 

Gönderildi : 29/06/2015 02:39

(@MuratKehya)
Gönderiler: 69
Trusted Member

Bilgisayarlar kişi üzerine zimmetli bile olsa ben olsam TC yi onda kullanmazdım. BIL01,BIL02,YAZI01 gibi isimler kullanırdım. Böyle yazması daha kolay olur. Birde makine ismini bu isimle aynı yaparsanız daha kolaylık olur. Yerel admin kullancısını da kullanılabilir bırakın.(Şifre koyarak tabii.) Sbt ip leri bilgisayarlara elle veriyorsanız bu şekilde; ip, kullanıcı ismi, bulunduğu birim, makine ismi şeklinde bir tablo yapar ve güncellerseniz sıkıntısız devam edersiniz.

Gönderildi : 29/06/2015 11:53

(@KayhanALTUN)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Bilgisayarlar belirli kişilere zimmetli olsalar da bazen bilgisayarı kullanan personel değişiyor. (Birim değişikliği, yeni personel vb. durumlarda) Eğer siz bilgisayar adına TC veya isim yazarsanız ilerisi için sıkıntı olacaktır.

Bilgisayar adlarını birim adı ve sıralı numara verebilirsiniz. (Örneğin "MUH-BIL001" gibi) Personelle ilgili olarak bilgisayarda oturum açılacak kullanıcı adlarında TC kimlik kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 29/06/2015 15:36

(@alsnyldrm)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Merhaba;

Kendi kurumumdan bahsedecek olursak,

Finans FN-01

İnsan Kaynaları IK-01

İdari işler ID-01 gibi

Eğer ki birimde kullanıcı fazla ise FN-001 gibi yapabilirsin,

Bunları yapmadan önce arkadaşın dediği gibi önce şirket standartlarını oluşturman gerekli olduğunu düşünüyorum, forumda araştırırsan standartlarla ilgili güzel paylaşımlar var. 

Gönderildi : 30/06/2015 15:21

(@MetinTEMEL)
Gönderiler: 23
Eminent Member

ben özel bir hastanede çalışıyorum, şöyle isimlendiriyorum

giriş katındaki banko bilgisayarları = G1BANKOSOL - G1BANKOSAG

genel cerrah kat 0 = GNLCRRHK0

kadın doğum kat 1 = KADDOGK1

Gönderildi : 30/06/2015 19:55

Paylaş: