Forum

Wsus ve Sccm 2012 e...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wsus ve Sccm 2012 entegre kullanımı

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
374 Görüntüleme
(@MertOkur)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Wsus ve sccm rolünün aynı sunucuda bulunduğu bir ortamda wsus konsolu ayrıca kullanılıyormu yoksa bütün işlemleri sccm üzerinden mi yapmalı. Wsus konsolunda sunucu ve istemcileri görebiliyorum ama aynı zamanda sccm panelinde de yazılım ve güncelleme dosyalarının indirilip indirilmediği görülüyor ( manuel olarak indirme vb ). 2 rolün entegre çalıştığını nasıl doğrulayabiliriz. Teşekkürler

Gönderildi : 16/06/2015 14:18

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Öncelikle şu makaleleri okumanı öneririm.

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2012/12/23/sccm-2012-software-updates-1-wsus-tanimlari-ve-sccm-tarafinda-ilk-adimlar.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2012/12/23/sccm-2012-software-updates-2-update-download-ve-deploy-islemleri.aspx

İşlemleri ise sccm üzerinde yapacaksınız. Mesela Haziran ayı patchleri bbir SUG yapıp sonra bu sugu donwload edeceksiniz. Sonra donwload edilirken oluşturulan paketi dplere dağıtacaksınız. En son bu sugu deploy edeceksiniz.

Gönderildi : 16/06/2015 14:36

(@MertOkur)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Öncelikle şu makaleleri okumanı öneririm.

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2012/12/23/sccm-2012-software-updates-1-wsus-tanimlari-ve-sccm-tarafinda-ilk-adimlar.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/microsoft_system_center/archive/2012/12/23/sccm-2012-software-updates-2-update-download-ve-deploy-islemleri.aspx

İşlemleri ise sccm üzerinde yapacaksınız. Mesela Haziran ayı patchleri bbir SUG yapıp sonra bu sugu donwload edeceksiniz. Sonra donwload edilirken oluşturulan paketi dplere dağıtacaksınız. En son bu sugu deploy edeceksiniz.

çok teşekkür ederim. ayarları kontrol edeceğim.

Gönderildi : 17/06/2015 00:01

(@MertOkur)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam Merhaba,

paylaştığınız linkler için teşekkür ederm çok yardımcı oldu, hatalı ayarlar varmış düzelttim. Buna ek bir sorum daha olacak, sccm üzerinde software updates kısmında güncellemesi gelecek üürnleri belirttik, orada normalde otomatik olarak eşitlenen paketlerin haricinde belli güncellemeleri manuel olarak indirip sunuculara veya istemcilere uygulayabiliyor muyuz?  Teşekkürler

Gönderildi : 30/06/2015 15:18

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Hocam Merhaba,

paylaştığınız linkler için teşekkür ederm çok yardımcı oldu, hatalı ayarlar varmış düzelttim. Buna ek bir sorum daha olacak, sccm üzerinde software updates kısmında güncellemesi gelecek üürnleri belirttik, orada normalde otomatik olarak eşitlenen paketlerin haricinde belli güncellemeleri manuel olarak indirip sunuculara veya istemcilere uygulayabiliyor muyuz?  Teşekkürler

All software  updates kısmına wsus ile netegre olarak ne varsa gelir. Sizin haricinde paket yuklemden kastınız nedir? Hotfix vb. mi? Tabikide bunu indirip application olarak yükleyebiliyorsunuz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 30/06/2015 19:34

(@MertOkur)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam Merhaba,

All software  updates kısmına wsus ile netegre olarak ne varsa gelir. Sizin haricinde paket yuklemden kastınız nedir? Hotfix vb. mi? Tabikide bunu indirip application olarak yükleyebiliyorsunuz.

Keyifli çalışmalar. 

Microsoftun sunucu tarafında çıkardığı bir güncellemeyi manuel olarak indirip, belirli bir sunucu veya grubuna deploy etmek istiyorum. ilgili güncellemenin daha önce yüklenemediğini varsayalım.  

Gönderildi : 01/07/2015 01:13

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Hocam Merhaba,

Keyifli çalışmalar. 

Microsoftun sunucu tarafında çıkardığı bir güncellemeyi manuel olarak indirip, belirli bir sunucu veya grubuna deploy etmek istiyorum. ilgili güncellemenin daha önce yüklenemediğini varsayalım.  

O paketi bir application yaprak dağııtabilirsiniz tabikide. 

Gönderildi : 06/07/2015 17:30

Paylaş: