Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Geçmiş Maillerin Tekrar Gelen Kutusuna Düşmesi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,158 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizdeki bazı personellerimizin 2 hafta önce okunmuş olan mailleri tekrar gelen kutusuna yüklenmektedir. Mail sunucu ayarlarında tespit etmiş olduğum yandex.ru mail servisini com.tr olarak güncelledim. Şuan için sorun çözüldü gibi görünmekte. Sorun yaşayan personellerimizden bazılarının mail sunucu ayarları com.tr olarak ayarlı olduğu halde gelmekte. Mail sunucularını yandex.ru olarak değiştirip klasör güncellemelerini yaptım eski mailleri tekrar gelmedi tekrar com.tr olarak değiştirdim. Yapmış olduğum çözüm yolu doğru mudur? Aynı sorun tekrarlanabilir mi veya izlemiş olduğum sorunumuzla alakalı izleyeceğim çözüm yolu nedir?

İyi Forumlar 

Gönderildi : 22/05/2015 14:27

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhaba

mail sistemi nedir? yandex mi kullanılıyor?

pop3 mü çekiyorsunuz?

Gönderildi : 23/05/2015 13:09

(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Mümin Bey,

Mail servisi olarak yandex kullanıyoruz. Bazı kullanıcılarımız imap protokolünü kullanıyor bazıları pop3 protokolü kullanıyor. Pop3 kullanan personellerimizde mailler geri yüklenme gibi bir sorun yaşıyorduk. Mail sunucusunun kullanmış olduğu adrese baktığımda yandex.ru olarak görünüyordu. Mail sunucusunun adını com.tr olarak değiştirdiğimde tekrar mail gelme olayı kesildi. Şimdilik bir sorun yok yandex destek hattı ile irtibata geçip sorunumu hallettim. İzlenilecek yöntem olarak pop3 kullanmak yerine imap protokolüne geçiş yapmamızı istediler. Geçiş yaptık şimdilik bir sorun yok.

İyi Forumlar

Gönderildi : 23/05/2015 13:57

Paylaş: