Forum

Tp-Link TD-W8961ND ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Tp-Link TD-W8961ND Dış IP Ping Ayarları Nedir ?

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
5,165 Görüntüleme
(@suleymansulun)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Tp-Link TD-W8961ND marka ve model bir modem var, işletim sistemi Win8 64bit, aslında amacım 1433 portunu açıp farklı bir networkten sql'e data yazdırma okutma işlemleri yapmak.. Fakat şöyle bir mesele var ki ne yaptıysam ben daha modeme ulaşamıyorum, hiç bir şekilde dış ip'yi ping'leyemiyorum.

Not: 
Firewall :Kapatıldı sonuç değişmedi.

Gönderildi : 18/05/2015 20:54

(@GokceKARGI)
Gönderiler: 160
Estimable Member

Selamlar,

Aşağıdaki link yardımcı olucaktır.Takıldığınız nokta olur ise yazın yardımcı olalım

http://www.tp-link.com.tr/resources/document/TD-W8961ND_V3_User_Guide_1910010732_TR.pdf 

Gönderildi : 18/05/2015 23:47

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba; 

Öncelikle teşekkür ederim daha önce bu dökümanına baktım fakat olumlu bir sonuç alamadım.
Benim burada Firewalla devre dışı bırakıp, NAT bölümünün Sanal Sunucu kısmına istediğim portu yazdığımda o porta telnet atabiliyor olmam gerekiyor fakat atamıyorum, daha da önemlisi dış ip ye ping'de atamıyorum..

Gönderildi : 19/05/2015 03:56

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Süleyman Bey,

Çoğu modem/router zaten dış IP adresine ping attırmaz(DDOS veya DOS atakları için) Modemin firewall unu mu işletim sisteminin firewall unu mu kapattınız? Telnet ile 1433 ü test ettiğinizde sonuç başarısız ise işletim sistemi firewall u veya SQL Server protokol ayarları ile ilgili bir sorun yaşıyorsunuzdur.

Gönderildi : 19/05/2015 14:47

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Dış ip ye attığım ping'i modem firewall'ı engelleyebileceği için modem firewall'ını kapattım, aynı şekilde 1433 portu için yapılması gereken ayarlamaları birçok müşterimize yapıyorum sıkıntısız çalışıyor.. Kendi evimdeki modemde port açmayı geçtim, ping bile atamıyorum modeme..

Bu durumu Tp-Link ile görüştüğümde tek sorun modemin firewall'ı olabileceğini söyledi. Bir de internet sağlayıcının engelleyebileceğini söyledi, böyle bir işlem mümkünmüdür kesin emin olamadığımdan, d-smartın müşteri temsilciside herşeyden bi haber olduğundan, sorunumu çözemiyorum bir türlü..

Gönderildi : 19/05/2015 14:57

(@GokceKARGI)
Estimable Member

Fireware sürümü sonmu sitesinden kontrol ederbilirmisin

Gönderildi : 19/05/2015 16:02

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Modemin Firmware bölümünde V5 yazıyor, tp-link'in sitesinde kontrol ettiğimde V6 sürümü çıkmış, fakat güncelleme yaparken 
"HATA: GÜNCELLEME BAŞARISIZ... Upload edilen dosya router tarafından kabul edilmiyor." şeklinde hata veriyor.
İlginçdir ki tp-link ile görüştüğümde V6'yı yükleyemezsiniz, modemin firmware tarafında kaç yazıyor ise onu indirip o şekilde güncelleme yapabilirsiniz diyor. Kendilerine özellike destek verdirdim tel'de olmayınca D-Smart ile görüşün diyor. Altı üstü port açıcam devlet meselesi gibi oldu yaaa..!

Gönderildi : 19/05/2015 18:10

(@GokceKARGI)
Estimable Member

Modem üzerinden portu açtınız bunun testini nasıl yapıyorsunuz

Alternatif olarak http://ping.eu/port-chk/ bu site üzerinden kontrol edermisiniz

Gönderildi : 19/05/2015 18:49

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Port açık mı, kapalı mı öncesinde windows bileşenlerini ekle/kaldır bölümünden telnet'i aktif etmeniz gerekir. Sonrasında komut satırında 
örn:
C:\>telnet 94.123.196.11 1433
şeklinde portun açık veya kapalı olduğu anlaşılabilir.

Ama herşeyden önce 
C:\>ping 94.123.196.11
yazdığımda modemden yanıt almam gerekiyor ki modem  aşağıdaki gibi tepki veriyor.
C:\>ping 94.123.196.11

94.123.196.11 yoklanıyor 32 bayt veri ile:

İstek zaman aşımına uğradı.

94.123.196.11 için Ping istatistiği:

Paket: Giden = 4, Gelen = 0, Kaybolan = 4 (%100 kayıp),

Gönderildi : 19/05/2015 18:57

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu arada aynı şekilde "Closed" yanıtı aldım verdiğiniz linkten..

Gönderildi : 19/05/2015 18:59

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

İlgilenen herkes için tekrar teşekkür ederim. Sorun d-smart ile alakalı olarak kesinleşti ve sorunuda çözdüler, bu akşam itibariyle sorunsuz bir şekilde ping de atılıyor, portta açılıyor.. 

Sorun çözülmüştür..

Gönderildi : 26/05/2015 01:38

(@OzcanMANDIRACI)
Gönderiler: 62
Trusted Member

İlgilenen herkes için tekrar teşekkür ederim. Sorun d-smart ile alakalı olarak kesinleşti ve sorunuda çözdüler, bu akşam itibariyle sorunsuz bir şekilde ping de atılıyor, portta açılıyor.. 

Sorun çözülmüştür..

Süleyman bey merhaba,

Açıkçası sorunun ne olduğu çok merak ettim. dsmart nasıl bir işlemde sorununuzu çözdü?

Gönderildi : 26/05/2015 15:53

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Eski mesajları okurken cvp vemediğimi gördüm kusura bakmayın, sorunun ne olduğunu tam olarak bende anlamadım, o kadar teknik bilgim yok aklımda kalmadı söylenenler, Gökçe hanım pc'de bazı internet adreslerinde test yaparak bişeyler söylemişti inanın onları da hatırlamıyotum ama d-smart'ı sözleşmem olmasına rağmen interneti kapatmam dahilinde cezalı ödemem olduğunu söyleyince, bende "verin mahkemeye ben orada kullanamadığım hizmetin ücretini niye ödemek zorunda kalıyormuşum derim olur biter." deim ve herşey bir anda yoluna girdi. Saygılarımla.. 

Gönderildi : 03/09/2017 03:32

(@zulfumehmetozcifci)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Süperonline ve ttnetin verdiği bazı modemler malesef dmz ve port yönlendirmesi yapmıyor. Hatta vpn bağlantısı bile oluşturmuyor. İmkan dahilinde ise modemi değiştirip deneyiniz.

Kişisel bir olay

Gönderildi : 03/09/2017 10:37

(@suleymansulun)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ben modem firmasını aradığım da bu marka ve model için herşeyin gayet normal olduğunu söylemişlerdi. Eğer dediğiniz gibi bir durum söz konusu olabiliyorsa göz ardı etmemek gereki ki, bizim durumu d-smart kendi bünyesinde nasıl hallettiyse halletmişti o dönemde..

Gönderildi : 04/09/2017 05:44

Paylaş: