Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Logo Tiger'da raporlara Barkod alanı ekleme sorunu

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
5,719 Görüntüleme
(@abdullahercin)
Gönderiler: 42
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Daha önce birçok ön muhasebe stok yönetim programı kullandım. Stok yönetimi için barkodun çok önemli bir alan olduğunu düşünüyorum. Yeni işimde Logo Tiger Plus V2.22.00.00 kullanıyorum. Malzeme durum raporu veya giriş çıkış raporu raporunda barkod alanı eklemek istedim. Fakat mevcut alanlarda böyle bir veri yok. 

Mutlaka vardır benim bilgim yoktur diye düşünüyorum. Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim.

Gönderildi : 11/05/2015 13:33

(@ufukh)
Gönderiler: 109
Estimable Member

Barkod Etiket modülü vardır onu almanız gerekir.

Gönderildi : 15/05/2015 20:15

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Herhangi birşey Satın Alnanıza GEREK Yok ,UNITBARCODE tablosundaki ITEMREF alanını ITEMS tablosundaki LOGICALREF alanına baglamanız gerekir ,aradınız alan UNITBARCODE tablosundaki

BARCODE alanı

SELECT ITM.NAME,BARK.BARCODE FROM LG_015_ITEMS ITM (NOLOCK ) LEFT JOIN

LG_015_UNITBARCODE BARK (NOLOCK) ON BARK.ITEMREF=ITM.LOGICALREF

Bunu Logo' daki raporlara entegre etmek istiyorsanız Logonun _SQLINFO Fonksiyonunu kullanmanız gerekir ,

Çalışma MAntığı aşağıdaki gibidir .

_SQLINFO("FIELD","TABLE","WHERE")

Gönderildi : 28/08/2015 04:23

(@FurkanKaragoz)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Herhangi birşey Satın Alnanıza GEREK Yok ,UNITBARCODE tablosundaki ITEMREF alanını ITEMS tablosundaki LOGICALREF alanına baglamanız gerekir ,aradınız alan UNITBARCODE tablosundaki

BARCODE alanı

SELECT ITM.NAME,BARK.BARCODE FROM LG_015_ITEMS ITM (NOLOCK ) LEFT JOIN

Bunu Logo' daki raporlara entegre etmek istiyorsanız Logonun _SQLINFO Fonksiyonunu kullanmanız gerekir ,

Çalışma MAntığı aşağıdaki gibidir .

_SQLINFO("FIELD","TABLE","WHERE")

Merhaba, Malzemeleri excele BARKODLU şekilde almaya çalışıyorum bir türlü beceremedim sizin verdiğiniz formülle teorik olarak alabileceğimi düşündüm fakat formül hatalı uyarısı veriyor program yardımcı olur musunz ?

Gönderildi : 06/10/2018 16:27

(@birolaydugan)
Prominent Member

Excel ile SQL ' e baglanıp aşağıdaki kod ile excele çekebilirsiniz , bu konu hakkındaki örnek videomdan yararlanabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=Yz8Y4WckdOc

Gönderildi : 06/10/2018 20:36

(@FurkanKaragoz)
Trusted Member

Excel ile SQL ' e baglanıp aşağıdaki kod ile excele çekebilirsiniz , bu konu hakkındaki örnek videomdan yararlanabilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=Yz8Y4WckdOc

verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ediyorum.

Ürün açıklaması ve barkodu çekebildim excele size bi kaç sorum daha olacak yanıtlarsanız çok mutlu olurum

ürün açıklamasının yanına bir de ürün kodunu çekmek için hangi tablo ismini almamız lazım sql den 

ikincisi de 2.3. barkodlar ve birimli barkodlar örn.Kutu barkodu şeklinde onları nasıl çekebilirim ?

ve son olarak SQL'e girip import yapmak dışında direk olarak excelde değişiklik yaparak barkodları veritabanına işleye bilir miyim ?

edit: Kullanılanlar ve kullanılmayanlar hep beraber gelmiş sadece kullanılanları nasıl getirtebiliriz ?

Gönderildi : 08/10/2018 13:35

(@sinemerkan)
Gönderiler: 234
Reputable Member

listeyi excelde yapıp bir vba script ile logoya atabilirsiniz.

Gönderildi : 08/10/2018 15:20

(@birolaydugan)
Prominent Member

SELECT ITM.CODE,ITM.NAME,BARK.BARCODE FROM LG_015_ITEMS ITM (NOLOCK ) LEFT JOIN

LEFT JOIN tüm JOIN ise sadece barkod olanları getirir WHERE ACTIVE=0 kullanımda olan malzemeleri listeler

Gönderildi : 08/10/2018 15:23

(@FurkanKaragoz)
Trusted Member

SELECT ITM.CODE,ITM.NAME,BARK.BARCODE FROM LG_015_ITEMS ITM (NOLOCK ) LEFT JOIN

LEFT JOIN tüm JOIN ise sadece barkod olanları getirir WHERE ACTIVE=0 kullanımda olan malzemeleri listeler

verdiğiniz bilgiler çok teşekkür ederim şuan gayet sağlıklı bir şekilde verileri excele çekebiliyorum

Gönderildi : 09/10/2018 19:46

(@FurkanKaragoz)
Trusted Member

listeyi excelde yapıp bir vba script ile logoya atabilirsiniz.

o iş için nerden başlayacağımı bilmiyorum açıkcası bi yol gösterirseniz denemek istiyorum

Gönderildi : 09/10/2018 19:52

(@birolaydugan)
Prominent Member

yazılım bilginiz var ise , listeyi exele al , bir buton oluştur ve listede dönerek dbye insert et, vb.net,vba yada c# olabilir

Gönderildi : 09/10/2018 19:58

Paylaş: