Forum

upload download ayr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

upload download ayrı yer

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@yigitarslan)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

elimde adsl ve vınn var malum adslin uploadı yavaş ben adslin downloadını kullanıp uploadı da vınndan kullanma gibi bir şansım var mı?  bunu yapan mı? modem değiştirmem gereklimi? 

Gönderildi : 27/02/2015 14:25

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Yiğit Bey ;

Elinizdeki modemin marka modeli nedir? Upload yaptığınız belli başlı yerler mi var? Nereye upload yapıyorsunuz?  

Gönderildi : 27/02/2015 19:28

(@yigitarslan)
Active Member
Konu başlatıcı

turkcell superonlinın verdiği huawei hg552e modelini kullanıyorum youtube bazen video yüklüyorum bu yüzden upload iyi oluyor bazende arkadaşlarla minecraft tarzı oyunlar oynuyoruz

Gönderildi : 27/02/2015 19:40

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

turkcell superonlinın verdiği huawei hg552e modelini kullanıyorum youtube bazen video yüklüyorum bu yüzden upload iyi oluyor bazende arkadaşlarla minecraft tarzı oyunlar oynuyoruz

Bu işlemi upload ve download şeklinde ayırmak maalesef mümkün değil, ancak gidilen yer yada giden tarzında bir işlemle balance edebilirsiniz.

Gönderildi : 28/02/2015 03:15

(@yigitarslan)
Active Member
Konu başlatıcı

peki zyxell lerin firewall ları var ondan alsam ve kural oluştursam çıkış wan2 den giriş wan1 den diye olurmu? 

Gönderildi : 28/02/2015 11:42

(@ertanerbek)
Famed Member

peki zyxell lerin firewall ları var ondan alsam ve kural oluştursam çıkış wan2 den giriş wan1 den diye olurmu? 

Bilgisayar ağ yapılarının basit bir kuralı var session hangi IP den başladı ise onla devam eder eğer IP değişirse sessionda yeniden kurulur aslında insan anlaşması içinde böyle basit bir durum söz konusu, yapabilirmiyim dediğiniz şey soruları ben sorayım ama cevapları arkadaşım alsın ve anlasın kısmı ama bu arada ikinizin birbirinizden haberi yok :).

Gönderildi : 28/02/2015 20:48

(@yigitarslan)
Active Member
Konu başlatıcı

Cevabınız için çok teşekkürler. Conectfy Dispackt diye bir uygulama buldum ağ balansını sağlıyor birkaç yerde sıkıntı çıkartıyor ama işe yarıyor En azından internet hızım 8 download 765 kbps upload dı şimdi 20 download 3 upload oldu.

Gönderildi : 01/03/2015 01:48

(@ertanerbek)
Famed Member

Sonuçta balance edecektir ama dediğiniz gibi bir ayrım yapmaz.

Gönderildi : 01/03/2015 01:51

(@yigitarslan)
Active Member
Konu başlatıcı

Peki aklıma takılan soru uydudan tek taraflı internetler var onlar nasıl oluyor ? adsl hattından upload veriyorlar diye biliyorum 

Gönderildi : 01/03/2015 01:53

(@ertanerbek)
Famed Member

Yapının tam olarak o şekilde işlediğini sanmıyorum.

Gönderildi : 01/03/2015 02:59

Paylaş: