Forum

Fortigate 60 B Uzak...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fortigate 60 B Uzak Masaüstü

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
361 Görüntüleme
(@TalipMarakli)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar sizlere güzel bir sorum olacaktı. Ben dükkandan müşterimin bilgisayarına uzak masaüstü bağlantısı ile bağlantı yapmaya çalışıyorum ama fortigate engelliyor.Fortigate in bu engellemesini kaldırmam için ne yapmam lazım ??? Not: Aynı şekilde farklı müşterilerime bağlanabiliyorum. Onlarda da fortigate kullanan var.

Gönderildi : 26/11/2014 18:52

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

merhaba;

izinler vermeniz gerekiyor. http://www.cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/07/19/fortigate-firewall-transparent-mod-yapilandirilmasi.aspx  örnek yapılandırma bu makalede bulunmakta. veya RDP nat için kural yazabilirsiniz. 

Gönderildi : 26/11/2014 18:57

(@TalipMarakli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama baya karışık algıladım. Yinede yapmaya çalışacam ama bu yöntem fortigate in asıl görevine bir sıkıntı verir mi yani site engelleme olsun vs.

Gönderildi : 26/11/2014 19:52

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dışardan içeriye yapılan port yonlendirme

varolan içeriden dışarıya olan kuralları etkilemez 

Gönderildi : 26/11/2014 19:57

(@TalipMarakli)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ama çok büyük bir sıkıntı oldu ben nat'ı transparattan çıkardım ve ip ayarlarımı girdim ama benim internete çıkışımı engelliyor acil yardım

Gönderildi : 27/11/2014 14:54

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Transparant mod yapılandırması ile publish örneği verilmişti. daha önceki postumda belirttiğim gibi NAT çözümü ile de yapabilirsiniz. Mod özelliğini geri alabilirsiniz.

Gönderildi : 27/11/2014 18:02

Paylaş: