Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

XenDesktop 7.6 da License Server kurulmuyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
786 Görüntüleme
(@AliYusufCOBAN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba,

Bir kaç gündür XenDesktop 7.6'yı kurmaya çalışıyorum. Kendime basit bir ağ oluşturdum. Win server 2012 r2 (Active directory, DHCP ve DNS ler kurulu)+Win server 2012 r2 Xendesktopı kurmak için ve bir de windows 7  kullanıcı bilgisayarı. Xendesktop kurulumunu başlatıyorum License server'a kadar geliyor post installation kısmında hataya düşüyor. verdiği hatayı aşağıya kopyaladım.

Error Id: XDMI:EB44B36F

Exception:

Citrix.MetaInstaller.MetaInstallerException License Server configuration tool failed

at Citrix.MetaInstaller.Server.Components.LicenseServerComponent.Configure(InstallationContext context)

at Citrix.MetaInstaller.InstallationManager.ConfigureComponent(IInstallableComponent component, InstallationContext installContext)

Neden kaynaklanıyor anlayamadım. DHCPden ipleri alıyor problem görünmüyor. firewall'u da kapattım. İnternette böyle durumla karşılaşılmış mı bir bakayım dedim ama bir şey çıkmadı. Yardımcı olur musunuz?

Gönderildi : 24/10/2014 19:16

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Merhaba,

Anladığım kadarı ile tüm roller aynı sunucu üzerinde kuruyorsunuz. Kurulum esnasında license server haric diger rolleri kurun. Daha sonra sadece license serveri kurmayı deneyin. PoC veya test bile olsa rolleri ayırmanı öneririm. Director, Storefront ve license sunucuyu farklı bir sunucuya kur. DDC,studio ve SQL express rolleri de diger sunucuda olsun toplamda 2 sunucu ile güzel ve sağlıklı test yapabilirsin. Hata ile ilgili de event viewer da ID belirtirsen daha sağlıklı yol alabiliriz.

Gönderildi : 27/10/2014 12:26

(@AliYusufCOBAN)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba

EventViewer daki id 3000. Dediğiniz gibi yaptım fakat aynı hatayı alıyorum. 

Gönderildi : 27/10/2014 16:41

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

hocam kurulum yaptığın sunucu da regional ayarları English United state midir?

Gönderildi : 31/10/2014 13:33

Paylaş: