Forum

Fiber Ve Normal Mod...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Fiber Ve Normal Modem

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
315 Görüntüleme
(@HarunKilic)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Selam ;

Bir  Konuda Hakkında Bilginize İhtiyacım Var Şimdi AVM'de  2 Adet Mağazamız Var  2'side FİBER Net Kullanıyor Biri Mükemmel Çalışıyor Fakat Diğeri Her Gün Saatte Bir Bağlantı Kopuyor Geri Geliyor Kullandığımız Modem Zyxel TURK TELEKOM'un Eskiden Vermiş Olduğu Modem Modem Değişikliği Yapıp Ben cisco x2000 model i değiştirdim   Gene Aynı Şekilde Devam Etmekte TTNET'ciler Geldiler Adaptör Orjinal Değil Ondan Bağlantı Kopuyor Dediler Kestirip Attılar Olayı Sorum Şu Olacak Biz Burada Tam Anlamıyla Verim Alabilmemiz İÇin Fiber Modem Kullanmamız Şartmı Yoksa Bu Almış Olduğum Modem İşimiz Görürmü Çözümünü Bulamadım TTNET'cilerden de Bıktım Artık Fikri Olan Varsa Paylaşırsa Çok Sevinirim Gerçekten

İyi Akşamlar  

Gönderildi : 20/10/2014 21:39

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Sizin kapınıza kadar fiber hat geldiğini sanmıyorum AVM içine kadar geliyor orada Switch üzerinden size ethernet ile dağıtılıyordur. Kesinti sorununu firmanın kontrol etmesi gerekiyo MTU sorunu vb bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

Gönderildi : 20/10/2014 22:54

(@HarunKilic)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Sizin kapınıza kadar fiber hat geldiğini sanmıyorum AVM içine kadar geliyor orada Switch üzerinden size ethernet ile dağıtılıyordur. Kesinti sorununu firmanın kontrol etmesi gerekiyo MTU sorunu vb bir sorun yaşıyor olabilirsiniz.

teşekkür ederim vermiş olduğnuz bilgi için ttnet ile irtibata geçildi inşAllah çözülür 

Gönderildi : 22/10/2014 14:10

Paylaş: