Forum

File İs Encrypted V...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File İs Encrypted Virus/Trojan

13 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
710 Görüntüleme
(@HarunKilic)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

sistemime file is encrypted virus adı altında bir virüs bulaştı ve bilgisayar  dosyaların hepsini şifre  koydu ve bu virüsü int ortamında araştırdım sağlık herhangi bir bilgiye ulaşamadım sizden ricam bilen çözümü varsa bilgi verirse çok memnun olurum

Gönderildi : 18/10/2014 15:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Safe modda açtığınızda sorun var mı ya da restore point ile geri alınca ne oluyor bakalım

Gönderildi : 19/10/2014 02:18

(@HarunKilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Safe modda açtığınızda sorun var mı ya da restore point ile geri alınca ne oluyor bakalım

Yok Safe Mod'da Aynı İşlevi Görüyor Ağ Kablosu Çıkarıldı  Malware İle Taratıldı İşin Garip Yanı Virüs Olarak da Bulmuyor Restore Point ile Alındı aynı şekilde dosyalar Durmakta

Gönderildi : 20/10/2014 14:17

(@kemalettintaylan)
Gönderiler: 279
Reputable Member

güncel backup varsa elinizde geri dönmeyi deneyebilirsiniz

decrypt etmeye uğraşmak sadece zaman kaybı olur , 

Gönderildi : 20/10/2014 14:29

(@HarunKilic)
Active Member
Konu başlatıcı

güncel backup varsa elinizde geri dönmeyi deneyebilirsiniz

decrypt etmeye uğraşmak sadece zaman kaybı olur , 

backup yok zaten virüsü atan rus 3000 dolar para istiyor bunun için şifreyi vereceğide malum tabi bilgisayar da muhasebe bilgisayarı yedeği hiç alınmamış daha önceden dolaysıyla dosyalar cok önemli ama net ortamın o kadar gezdim fakat çözüm sıfır 

Gönderildi : 20/10/2014 21:34

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

daha önce de konuşldu forumda ama net bir çözüm çıkmadı diye hatırlıyorum bu konuda

bir arkadaş dosyalarımın durduğundan emin olmak istiyorum seklinde hackera yazdıgını tam dosyaları gostermek icin actıgı sırada internet baglantısını keserek dosyalarına tekrar ulaştığını yazmıştı. belki işinize yarar

Gönderildi : 21/10/2014 03:09

(@HarunKilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür Ediyorum Bilgiler İçin Desteğiniz İçin Ben Bir Yolunu Bulup Çözersem Eğer Burada Paylaşacağım Çünkü Halen Araştırma İÇerisindeyim 

Gönderildi : 21/10/2014 13:50

(@MustafaKesen)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba Harun Bey. Öncelikle geçmiş olsun. Aynı sorun benim de bir bilgisayarımda var ve kötü olan ağ üzerinde erişime yetkisi olan bütün dosyaları 1 saat gibi bir sürede arka planda sifrelemiş.

virüs eski criptolocker virüsünün yeni sürümü. (eski sürümünün bazı yerlerde çözümünü bulmuşlar ama maalesef yeni sürümünün çözümüne henüz rastlamadım.

https://decryptcryptolocker.com/ sitesinin bu konu hakkında çalışmaları var hatta 1. versiyonunda enfekte olmuş dosyayı yüklüyorsunuz anında şifre üretip size yolluyor ancak bu 2. sürümü için çalışmıyor.

umarım bir çözümü bulunur çünkü çok fazla yayılmaya başladı.

gelen mail i antivirüsler tanımıyor çünkü virüs yok. bir .php uzantılı link ile geliyor.

Ben sürekli farklı bir ortama yedek alıyorum ancak o ortama ağ yolu ile erişimi olan bir bilgisayar olduğu için yedeklenen zip dosyasını da şifrelemiş. network dışı bir ortamda yedek aldığım dosyalar arasında maalesef olmayanlar vardı. 

Gönderildi : 21/10/2014 20:34

(@MustafaKesen)
New Member

Harun Bey;

siz  https://decryptcryptolocker.com adresine girip enfekte dosyayı yüklemeyi denediniz mi?

Bir çok kişi bu yöntem ile sorununu çözmüş. Benimki uymadı ama belki sizinki bu çözüme uyumludur. 

Gönderildi : 22/10/2014 01:25

(@HarunKilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Harun Bey;

siz  https://decryptcryptolocker.com adresine girip enfekte dosyayı yüklemeyi denediniz mi?

Bir çok kişi bu yöntem ile sorununu çözmüş. Benimki uymadı ama belki sizinki bu çözüme uyumludur. 

Deniyorum Hemen Mustafa Bey Vermiş Olduğunuz Bilgi İÇin Teşekkür Ederim 

Gönderildi : 22/10/2014 14:12

(@HarunKilic)
Active Member
Konu başlatıcı

Harun Bey;

Deniyorum Hemen Mustafa Bey Vermiş Olduğunuz Bilgi İÇin Teşekkür Ederim 

Malesef Mustafa Bey Dosya Kabul Etmiyor Bile Yine Teşekkür Ederim 

Gönderildi : 22/10/2014 14:20

(@Mustafa_Kesen)
New Member

Size Bulaşan da en son versiyonu o zaman. Bu site bir önceki versiyonunu cözmüş ve buradan yüklediğiniz dosyaya ait key dosyasını mail adresinize yolluyor. ancak en son çıkan versiyonunda çalışmıyor. umarım bu versiyonu için de bir çözüm üretirler. çünkü çok olmasa da benim de yedeklerine ulaşamadığım dosyalar mevcut.

Gönderildi : 22/10/2014 14:34

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

bazı varyantlar için çözüm üretiliyor, bazıları için halen beklemeye devam.
Ayrıntılar :
http://www.mehmetyayla.com/cryptolocker-v2/

Gönderildi : 12/10/2015 19:37

Paylaş: