Forum

IIS Lokalden Erişim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Lokalden Erişim (Access Permission IIS From Local)

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,095 Görüntüleme
(@OzgurBayraktar)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2012 R2 işletim sistemi üzerinde IIS kurdum. Web sayfası localhostta çalışıyor ancak client bilgisayardan erişemiyorum. Default 80 portunu kullanıyor. Farklı portları da denedim. Güvenlik duvarında porta izin vermeme rağmen "HTTP Error 404. The requested resource is not found." hatasıyla client bilgisayardan ulaşamıyorum. Engellemeyi kaldıramadım bir türlü. Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 22/07/2014 15:23

(@ozgurakdemir)
Gönderiler: 127
Estimable Member

iis server ın bulunduğu makinaya ping atabiliyormusun önce bunu dene, eğer asıkıntı yoksa, iis i kurdun çalışıyor fakat siteyi yayınlayamıyorsun demektir.

Gönderildi : 22/07/2014 20:57

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

özgür bey adres satırına iis serverinizin ip adresi yazıp ulaşmaya çalışıyorsunuz değil mi ? 

Gönderildi : 23/07/2014 05:06

(@OzgurBayraktar)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ping atıyorum başarılı bir şekilde. Uzak masaüstü de bağlanabiliyorum onunla ilgili sıkıntım yok. Browser adres satırından Local ip üzerinden bağlanmaya çalışıyorum tabi ki de ancak sayfayı görüntüleyemiyorum.

Gönderildi : 23/07/2014 13:58

(@OzgurBayraktar)
Active Member
Konu başlatıcı

Güncel

Gönderildi : 24/07/2014 20:36

(@ozgurakdemir)
Estimable Member

görünüşe göre iis hismetinde bir problem gözüküyor ya siz web site yayınlarken bir yanlışlık yaptınız yada iis hizmeti düzgün çalışmıyor.

Gönderildi : 01/08/2014 12:02

(@ozgurakdemir)
Estimable Member

iis i restart edip denediyseniz ve iis'te hiçbir problem yoksa önce ping atabiliyormusunuz diye bir kontrol edin daha sonra, sorun yoksa, client makine ismi çözemiyor demektir.

Gönderildi : 22/08/2014 12:03

Paylaş: