Forum

Huawei Switch Hk.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Huawei Switch Hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
686 Görüntüleme
(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba;

Sorumdan önce yapıyı açıklamak istiyorum.Şirketimizde network alt yapısında yaklaşık 20 adet Cisco 2960 switchler bulunmakta ve bunlar üzerinde bir çalışma yapmak istiyoruz.Konu şu bir backbone switch alarak yapıya bir kaç vlan daha ekleyeceğiz bunun içinde voice vlan da olacak.Stabil ve performanslı çalışmasını istiyoruz.Bunun için bir kaç firma ile görüştük bize huawei switch önerdiler ve öyle bir anlattılar ki hani cisco yu bırakın bütün switch lerinizi huaweiye taşıyalım demediler ama ima ettiler.Şimdi bende bu marka switch için düşüncelerinizi ve öneride bulunacağınız switch marka modelleri öğrenmek isterim.Hepinize şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 14/07/2014 14:28

(@fatihyegin)
Gönderiler: 342
Reputable Member

Merhabalar;

Malumunuz çoğu ISP alt yapısında huawei kullanmaya başladı. Tabi backbone tarafı yine bu işin kitabını yazan cisco'da ama access taraflarda huawei kullanılıyor. Huawei kullanan birisi olarak yapılandırması zor olmamakla birlikte güzel cihazlar. ISP gibi kesintisiz hizmet veren bir kurum bile bu geçişi yaptıysa biraz rahat nefes almak gerekir diye düşünüyorum.

Cisco network'de ilk sırada tartışmasız ama benim görüşüm 20 tane switchin tamamını cisco yapıp parayı onlara gömmektense performanslı bir marka alıp, ciscoya harcıyacağınız o kadar paraya çok rahat backbone'u yedekli vs. çalıştırabilirsiniz.

Huawei haricinde dell network aileside network konusunda iyi, komut satırının ciscoya yakınlığı ve performans anlamında dell'de düşünebilirsiniz. 

Benim önerebileceğim markalar; Dell ve Huawei olacaktır.

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 14/07/2014 15:35

(@AbdullahOmerTEMEL)
Gönderiler: 117
Estimable Member
Konu başlatıcı

Fatih bey bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederim.Hali hazırda 20 tane switchimiz var zaten firma yatırım sürecinde olduğu için bazı şeyler yeni yeni yapılanmaya başlıyor.O yüzden bir backbone switch şart oldu.O yüzden böyle bir ihtiyacımız doğdu.Hani huawei markasınıda bu sektörde açıkcası daha yeni duydum.Öncesi varsada bilgim olmadığı için tereddütle bakıyorum açıkcası.Ama sizin yazınızla birlikte biraz güven geldi diyebilirim.

Gönderildi : 14/07/2014 23:59

(@semihimir)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Merhabalar 

Hp ürünlerini de incelemenizi tavsiye ederim.

Ne demişler "Ev  alacaksan tuğladan router alacaksan Cisco'dan olsun". 🙂 

Gönderildi : 23/07/2014 05:16

Paylaş: