Forum

Wın7 Format sonrası...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Wın7 Format sonrası yavaşlık

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
425 Görüntüleme
(@YilmazCeylan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle

Uzun zamandır bilgisayarmda zaman zaman yavaşlamalar vardı.Dün bir arkadaşımdan aldığım ve daha önceleride kullandığım şekilde Flash disk üzerinden Win7 Professionel in kurulumunu yaptım.Gerçi henuz driver ve güncellemeleri yüklemedeyim ama bilgisayarda anormal bir yavaşlık var misal Bilgisayarıma sağ tıklayıp özellikle diyorum bir süre bekledikten sonra geliyor,Bu genel yavaşlamanın sebepleri neler olabilir acaba.Yada tüm güncelleme ve driver yüklemelerinden sonra düzelirmi.Bu arada bilgisayara  Nod32 7.0 kurdum onunda ne derece etkisi olabilir bilemiyorum.

Kurulumu flash diskten yapmış,Driver ve güncellemeleri aynı ayna yapmış olmam bu yavaşlama ne derece etken olur ayrıca merak ediyorum doğrusu. 

Not:Şuan güncellemeleri durdurdum,Farkedilir bir hızlanma var.Ama yinede bana çok hızlı gelmedi açıkçası.Önerilerinizi beklemekteyim

İşlemcim İ5, 8gb Ram takılı, 1 gb Ekran kartım var.

Yardımcı arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim... 

Gönderildi : 18/06/2014 14:37

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Pc nizi kurduktan sonra tüm updatelerinizi yapın. güncelleme esnasında disk kullanımı olacaktır bu nedenle yavaşlama olabilir. Ayrıca driverleriniz yüklenmeden donanımlarınızı sağlıklı kullanamazsınız buda ciddi bir yavaşlık yaşatır.

Gönderildi : 18/06/2014 14:50

(@YilmazCeylan)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Pc nizi kurduktan sonra tüm updatelerinizi yapın. güncelleme esnasında disk kullanımı olacaktır bu nedenle yavaşlama olabilir. Ayrıca driverleriniz yüklenmeden donanımlarınızı sağlıklı kullanamazsınız buda ciddi bir yavaşlık yaşatır.

Peki üstad benim güncelleme ve driver yüklemesini aynı anda yapmış olmam sisteme olumsuz etki etmiş yada edecek olabilirmi ?
Şuan pc güncelleme almıyor driverler yüklenmiş durumda fakat bazı işlemleri yaparken bekleme oluyor.Bunlarda basit işlemler diyebilirim. 

Bu arada kurulumun Dvd yada Flash diskten yapılması arasında herhangi bir fark olurmu acaba ?

Bilgisayarım-C sürücüsüne girdiğimde fortmat atmadan önce kurduğum programın dosyası duruyorda,Temiz bir kurulum olmadımı acaba. 

Gönderildi : 18/06/2014 15:49

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2209
Illustrious Member

Siz varolan işletim üzerine kurmuşsunuz sanırım. Kurulum esnasında diskini formatlamanız gerekmektedir. Orginal bir Cd den kopyaladığınız sürece bir sorun olmaz.

Gönderildi : 18/06/2014 17:28

(@mustafadagistanli)
Gönderiler: 112
Estimable Member

Diskin fiziksel durumunu da kontrol edebilirsiniz.

CrystalDiskInfo:  http://crystalmark.info/software/CrystalDiskInfo/index-e.html

Gönderildi : 07/07/2014 20:15

(@AltugGuvendiren)
Gönderiler: 37
Trusted Member

Üşenmezseniz tekrar windows kurup, gene yavaş olacak mı test edin.

Gönderildi : 23/07/2014 05:23

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Windowsun eklentisiz bir dvd den kurulum yapmanız problem çözmenizde faydalı olucaktır. Bazen dvd ye driver ve eklenti yapıldığında bu tür yavaşlamalar la karşılaşabiliyoruz. birde bilgisayarın orjinal driver larını kullanmanızda fayda var. Eklentisiz bir DVD ile temiz bir kurulum yaparsanız sorun çözülebilir, diğer yandan windows unuzu kurduğunuzda wuauclt.exe update işlemini gerçekleştiriyor olabilir başlat/çalıştır/taskmgr yazdığınızda cpu %100 olabilir lakin updateler tamamlandığında işletim sisteminiz orjinal ise bu değer düşecektir.

Gönderildi : 23/07/2014 12:05

Paylaş: