Forum

Sonicwall'a Dışarıd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sonicwall'a Dışarıdan VPN'e Port Yönlendirme Nasıl Yapılır ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,184 Görüntüleme
(@HasimTERZi)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle Çözüm Park ailesine merhabalar umarım konuyu doğru yere açabilmişimdir... Siz olmasanız biz ne yapardık bilmem. Çözüm parkı yaklaşık 1 yıldır takip ediyor makaleleri ve olup biteni takip etmeye çalışıyorum. Sizlerin sayesinde bir çok şey öğrendim bilgilerime bilgi kattım. Öncelikle bunun için kocaman bir teşekkür ediyorum sizlere.

Lafı fazla uzatmadan sorumu sorayım.

Senaryo şu şekilde: A kişisi dışarıdan yazdığı bir STATİK İP ile merkezde bulunan VPN 'yi kullanarak başka bir lokasyon da bulunan İP kameraya tarayıcı üzerinden erişmek.

Merkez de bulunan sonicwall cihazımız ile kurduğumuz VPN'e bağlı başka bir lokasyonda bulunan  İP kameraya port açmakta güçlük çekiyorum.

Sonicwall Wizard ile var olan portlar dışında başka bir port açtığımız vakit bu port sürekli kapalı görünüyor.

Sonicwall Üzerinde Yapılanlar:

Adress Objeden > VPN ile Merkeze bağlı dış lokasyon da bulunan İP kameranın İP adresini tanımlanması ( 192.168.16.246)

Service > Add Service > İP kamera için Bir TCP portu belirleme. (Port 9090)

Sonicwal Wizard ile Public Server Wizar  > yukarıda oluşturduğumuz service seçilerek 9090 portunu 192.168.16.246 numaralı ip ile eşleme yaptıktan sonra  işlemimizi tamamlıyorum.

Bunları yapmama rağmen bu portu açamamamın sebebi nedir ?
Bu senaryoyu gerçekleştirmek için başka ne yapmalıyım?

Port açma sorununu MSSQL portu olan 1433 portunda da yaşıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 03/06/2014 17:22

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Öncelikle Çözüm Park ailesine merhabalar umarım konuyu doğru yere açabilmişimdir... Siz olmasanız biz ne yapardık bilmem. Çözüm parkı yaklaşık 1 yıldır takip ediyor makaleleri ve olup biteni takip etmeye çalışıyorum. Sizlerin sayesinde bir çok şey öğrendim bilgilerime bilgi kattım. Öncelikle bunun için kocaman bir teşekkür ediyorum sizlere.

Lafı fazla uzatmadan sorumu sorayım.

Senaryo şu şekilde: A kişisi dışarıdan yazdığı bir STATİK İP ile merkezde bulunan VPN 'yi kullanarak başka bir lokasyon da bulunan İP kameraya tarayıcı üzerinden erişmek.

Merkez de bulunan sonicwall cihazımız ile kurduğumuz VPN'e bağlı başka bir lokasyonda bulunan  İP kameraya port açmakta güçlük çekiyorum.

Sonicwall Wizard ile var olan portlar dışında başka bir port açtığımız vakit bu port sürekli kapalı görünüyor.

Sonicwall Üzerinde Yapılanlar:

Adress Objeden > VPN ile Merkeze bağlı dış lokasyon da bulunan İP kameranın İP adresini tanımlanması ( 192.168.16.246)

Service > Add Service > İP kamera için Bir TCP portu belirleme. (Port 9090)

Sonicwal Wizard ile Public Server Wizar  > yukarıda oluşturduğumuz service seçilerek 9090 portunu 192.168.16.246 numaralı ip ile eşleme yaptıktan sonra  işlemimizi tamamlıyorum.

Bunları yapmama rağmen bu portu açamamamın sebebi nedir ?
Bu senaryoyu gerçekleştirmek için başka ne yapmalıyım?

Port açma sorununu MSSQL portu olan 1433 portunda da yaşıyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Bunun olacağını sanmıyorum, öncelikli olarak natlanmış pakette dış bir IP gözükecektir bu dış IP adresine VPN diğer ucundaki cihaz kendi GW üzerinden gitmek isteyecektir yani paket gitsede cevabı Sonicwalla dönmeyecektir.

Trafiği Sonicwall cihaınıza bile çevirseniz bu seferde VPN core buna izin vermeyebilir.

Gönderildi : 03/06/2014 20:57

(@HasimTERZi)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Sayın Ertan ERBERK  cevabınız için teşekkür ederim. Bu Durum için Nasıl bir senaryo izlemem gerekir? Bu kamerayı sonicwall üzerinde Network - host etmem işe yarar mı ?

Gönderildi : 04/06/2014 11:44

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Sayın Ertan ERBERK  cevabınız için teşekkür ederim. Bu Durum için Nasıl bir senaryo izlemem gerekir? Bu kamerayı sonicwall üzerinde Network - host etmem işe yarar mı ?

Uç noktadaki VPN cihazından bu kameranın çıkışlarını Sonicwall cihazına yönlendirin sonra VPN corun bu işe izin vermesi için dua edebilirsiniz.

Gönderildi : 04/06/2014 12:12

Paylaş: