Forum

Windows 8 kullanıc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 8 kullanıcı yetki izinleri sorunu?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@sinansilim)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhabalar , asus n53jf marka laptop ımda  c sürücüsünün güvenlik bölümünde yetkilendırmelerden everyone ı  deny layıp remove ettim ve daha sonra everyoneı tekrar ekledım eklerken bana boot.msc,programfiles gibi bi çok dosyada fail verdi.C sürücüsü içinde sağ tıklayıp new dediğimde  sadece folder oluşturabılıyorum ve sadece new secenegınde folder var C sürücüsüne text dosyası vs kaydedemiyorum access denied verıyor. 🙁 sorunu bır türlü çözemedım ne yaptıysam sizlerle paylaşmak istedim.makinanın üzerinde ssd takılı 120gb ve sadece Csürücüsü var. everyonenı sildiğim hesap hem deadmin hesaptı hemde online microsoft hesabıydı.

bir çok kez format attım temiz kurulum yaptım hatta 7 bile yükledım sorun geçmedi farklı accountlar olusturup giriş yaptım admin hesapları dahil sorunu çözemedım. 

Sorunun online microsoft hesabıyla ilgili oldugunu düşünüyorum ama çözümünü bilmiyorum ... yardımlarınızı beklıyorum ...

Teşşekürler... 

Gönderildi : 23/04/2014 21:46

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Neden böyle bir şey yapma ihtiyacı duydunuz? Yani sistemin doğal yapısı ile oynarsanız bu tür durumlar yaşamanız normal.

Öncelikle aşağıdaki makaleyi okuyun bence, bu sayede dosya izinleri yönetimi hakkında temel bir bilgiye sahip olursunuz ve günün sonunda bu tür hareketlerin bu tür sorunlarına neden olduğunu görebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/paylasim-ve-guvenlik-sharing-and-security.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2014 17:14

Paylaş: