Forum

Turnikede kart okuy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Turnikede kart okuyucu sorunu ?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
2,208 Görüntüleme
(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ,

Yemekhanemize İki taraftan giriş var .İkisinde de turnike var ve kart okutuluyor.birinde sıkıntı yok fakat diğerinde kart okutulunca okumuyor .daha sonra okutmaya çalıştıgımız  kartların hepsini birden okuyor .turnikeler farklı switchlerde baglı .yani aynı switch üzerinde değil .sorun ne olabilir .baglı bulundugu switchteki portunda bir sıkıntı olabilir mi ?

Gönderildi : 19/04/2014 02:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Merhaba,
Konu biraz bilişim sisteminin dışında gibi. Kart okuyucu mekanizmanız bozulmuş olabilir. Bizim iş yerimizdeki sistemde merkezden yetkiler veriliyor ve sisteme bağlı olan cihazlar bu yetkileri çekiyor. Yetkisi dahilinde ya kapı açılışına izin veriliyor yada izin verilmiyor. Kafasına göre okuma gibi bir durum söz konusu ise kart okuyucuda bir sıkıntı olma ihtimali yüksek.

Saygılarımla. 

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/04/2014 22:31

(@suleymancapar)
Gönderiler: 160
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Konu biraz bilişim sisteminin dışında gibi. Kart okuyucu mekanizmanız bozulmuş olabilir. Bizim iş yerimizdeki sistemde merkezden yetkiler veriliyor ve sisteme bağlı olan cihazlar bu yetkileri çekiyor. Yetkisi dahilinde ya kapı açılışına izin veriliyor yada izin verilmiyor. Kafasına göre okuma gibi bir durum söz konusu ise kart okuyucuda bir sıkıntı olma ihtimali yüksek.

Saygılarımla. 

Hocam 2 turnike var .çalışan turnikedeki kart okuyucuyu söküp diğer çalışmayana taktıgımızda  çalışmıyor .kart okuyucu değilde baglantılarda bi sorun olabilir mi ?

Gönderildi : 20/04/2014 01:05

Paylaş: