Forum

Cisco hangi İP Tele...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco hangi İP Telefon, Hangi İP Santral ?

16 Yazılar
5 Üyeler
2 Likes
3,795 Görüntüleme
(@AhmetCelebi)
Gönderiler: 25
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, ofise cisco ip santral ve telefon almayı düşünüyoruz. Bu konuda uzun vadede tüm ihtiyaçları sağlayabilecek çözüm önerilerinizi paylaşmanızı istiyorum.

Santral robot karşılama, ses kayıt ve diğer teknolojileri desteklemeli.

Telefon da sorun çıkarmayacak ve tüm özelliklere hakim olmalı.

Daha önce telefon ve santral tecrübem olmadığı için neler yapılabilir neler yapılamaz pek bilgi sahibi değilim.

Sizce hangi santral ile hangi telefonları alıp kurmalıyız?

Destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 08/12/2013 14:20

(@ibrahimDOGAN)
Gönderiler: 261
Reputable Member

Merhaba,

Cisco ıp santral den kastınız callmanager mıdır. Bu aşamada yapılması düşünülen projenın detayı çok daha öenmli kaç kullanıcı olacak anlık kaç çıkış kaç giriş yapılacak. Sonrasında bu sistemden neler bekleniyor. Proje detayını verirseniz daha sağlıklı bilgiler verebiliriz.

Gönderildi : 10/12/2013 13:50

(@AhmetCelebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Cisco ıp santral den kastınız callmanager mıdır. Bu aşamada yapılması düşünülen projenın detayı çok daha öenmli kaç kullanıcı olacak anlık kaç çıkış kaç giriş yapılacak. Sonrasında bu sistemden neler bekleniyor. Proje detayını verirseniz daha sağlıklı bilgiler verebiliriz.

Teşekkür ederim İbrahim Bey. 8 adet telefon olacak aynı anda 3 çıkış iki giriş olabilir. Tüm görüşmeler dahililer arasında ve çıkış hatlarında kayıt edilecek. Kullanıcılar akıllı telefonlarından da voip üzerinden arama yapabilmeli, bu görüşmeler de kayıt edilmelli. Ofis dışında 10-15 kullanıcının akıllı telefondan görüşme yapabilmesi gerekiyor. Görüntülü konferans da yapılabilmeli. Akıllı telefonlardan voip üzerinden görüntülü iletişim de mümkünse yapılabilmeli.

Şu an için planlananlar bunlar. 

Gönderildi : 10/12/2013 14:45

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Gönderiler: 438
Reputable Member

Merhabalar,

Bütçe durumunuz nedir bilemiyorum, fakat Cisco pahalı bir çözüm gelebilir. Onun yerine eğer daha önce soft pbx tarafıyla uğraştıysanız asteriks, elastiks  gibi bir çözüme çok az maliyet ile gidebilirsiniz.

Bir başka yol ise orta maliyet ile soft pbx edinmeniz olacaktır. Burada şiddetle 3cx ürününü öneririm.

Telefon olarak Yealink telefonlar seçebilirsiniz. Ben fazlaca telefon demosu yaptım. En çok yealik üzerinde memnun kaldım. Maliyet anlamında da tatmin edici.

İstemiş olduğunuz tüm özellikler bu saydıklarımda mevcuttur. İyi bir analiz ile doğru ürünü uygun maliyet ile alabilirsiniz.

Gönderildi : 10/12/2013 15:01

(@AhmetCelebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bütçe durumunuz nedir bilemiyorum, fakat Cisco pahalı bir çözüm gelebilir. Onun yerine eğer daha önce soft pbx tarafıyla uğraştıysanız asteriks, elastiks  gibi bir çözüme çok az maliyet ile gidebilirsiniz.

Bir başka yol ise orta maliyet ile soft pbx edinmeniz olacaktır. Burada şiddetle 3cx ürününü öneririm.

Telefon olarak Yealink telefonlar seçebilirsiniz. Ben fazlaca telefon demosu yaptım. En çok yealik üzerinde memnun kaldım. Maliyet anlamında da tatmin edici.

İstemiş olduğunuz tüm özellikler bu saydıklarımda mevcuttur. İyi bir analiz ile doğru ürünü uygun maliyet ile alabilirsiniz.

Selim Bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. Yöneticiler Cisco istiyor, maliyetlerden çekinmeden. Cisco ürünleri ile 3cx i beraber kullanabiliryor muyuz? Voip konusunda tecrübesizim. Cisco ile ip santral sistemi kurduğumuzda dışardaki kişiler de cep telefonlarından internet bağlantısı ile voip çözümünden yararlanabilecekler mi merak ediyorum. SIP yazılımları için bir öneriniz var mı? 

Gönderildi : 10/12/2013 15:27

(@ibrahimDOGAN)
Reputable Member

Benim düşüncem elastix kurun her ıp telefon için hesap oluşturup telefonları register edin. gsm üzerinden softphone kullanıcılarınada birer hesap tanımlayarak hepsinin santrale register olmasını sağlayın. hem dahili gibi dışarıdaki kişi içeriyi arasın hemde içerideki kişi dahili gibi dışarıyı.

Telefon olarakta bait telefon iteniyorsa SPA303 iyi birşeyse 7900 serisi tabi bu telefonların önü açık. Bu telefonları kullandığım için yazıyorum hiçbir sorun yaşamadım

Gönderildi : 10/12/2013 16:49

(@AhmetCelebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Benim düşüncem elastix kurun her ıp telefon için hesap oluşturup telefonları register edin. gsm üzerinden softphone kullanıcılarınada birer hesap tanımlayarak hepsinin santrale register olmasını sağlayın. hem dahili gibi dışarıdaki kişi içeriyi arasın hemde içerideki kişi dahili gibi dışarıyı.

Telefon olarakta bait telefon iteniyorsa SPA303 iyi birşeyse 7900 serisi tabi bu telefonların önü açık. Bu telefonları kullandığım için yazıyorum hiçbir sorun yaşamadım

Peki bu telefonları hangi cisco santrale bağlayacağız? 

Gönderildi : 10/12/2013 17:45

(@ibrahimDOGAN)
Reputable Member

santral kurgusu olarak elastix düşünmüştüm. Cisco santral çözümleri bu işlemler için hem gereksiz fazla hemde fiyat açısından fazla olacaktır. Tabi santral olarak 3cx gibi modelllerde var benim önerim sadece fikir vermek adına

Gönderildi : 10/12/2013 19:30

(@AhmetCelebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

santral kurgusu olarak elastix düşünmüştüm. Cisco santral çözümleri bu işlemler için hem gereksiz fazla hemde fiyat açısından fazla olacaktır. Tabi santral olarak 3cx gibi modelllerde var benim önerim sadece fikir vermek adına

Güzel fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Tamamen 3cx li bir sistem kurmak istediğimde İP Telefon haricinde ne gibi donanımlar gerekiyor?

Bir de 3CX ile ekstra ses hizmeti için bir firmadan ücretli hizmet almak gerekiyor mu?

3cx in gerçekten çok gelişmiş özellikleri varmış. Outlook üzerinden galiba ip telefon olmadan arama yapılabiliyor?

Gönderildi : 10/12/2013 21:26

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Reputable Member

3cx aldığın zaman birde yanında gateway cihazı alman gerekiyor. Bu cihaz şu işe yarıyor. Sana TTkomdan gelen telefon sinyalini yazılımı yüklediğin sunucuya aktarımını yapıyor. Onun dışında hiç bir şey almana gerek yok.

İstersen masa telefonu alabilirsin. Ama kullanıcıların softphone kullanımına yatkınsa, yada akıllı telefon uygulamalarını kullanıyorlarsa masa telefonuna da gerek yok. Az bir maliyet ile işini çözebilirsin. Hatta 3cx' in sitesinde ürün fiyatları yazıyor. Kaç kanallık lisans almak istiyorsan fiyatını görebilirsin.

Outlook click on dial özelliğini kullanabilmen için 3cx' in pro versiyonunu alman gerekiyor olabilir. Lisans içeriklerini incelemekte fayda var.

Sen tam olarak kurmak istediğin yapıyı yaz. Kullanıcıların içerde mi (ofis) dışarda mı (saha elemanları, pazarlamacı) olacak bunları yaz. Ortalama rakamını ve gün içerisinde aynı anda anlık kaç kullanıcı konuşacağını yaz. Daha net bir tablo çıkaralım sana.

Gönderildi : 13/12/2013 18:11

(@AhmetCelebi)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Selim Bey, bilgi ve tecrübelerinizi paylaşıp bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.

Ofisteki yapı şimdilik şu şekilde: bir adet Karel MS48C santralimiz var. İçerde yaklaşık olarak 12 adet dahili farklı masalarda telefon var.

Ofiste 8 megabitlik adsl hattımız var, upload hızımız 1 megabit 80 KB saniye. 

Ofis dışında yaklaşık olarak 5 adet samsung akıllı telefon ve 7-9 adet iphone kullanan kullanıcılar mevcut. Hepsi mağazadan uygulama indirip yükleyebilecek kabiliyette.

Dışarıdaki kullanıcılarımızdan 8 i turkcell kurumsal hattımızı kullanıyorlar. Konuşma, mesajlaşma ve internet paketleri mevcut. Aylık olarak yaklaşık 70 tl ödeniyor her bir fatura için.

3 cx lisansı için aynı anda en fazla 10 adet konuşma gerçekleşir diye düşünüyorum şimdilik.

Sizin yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ekstra ses hizmeti almamız gerekmiyor 3cx için? Gateway almamız ve ofiste sunucu kurmamız gerekecek? Sonra bu kurduğumuz sunucuya 3cx yükleyeceğiz?

Şu an herhangi bir sunucumuz yok.

Normal santralimize bağlı olan kablosuz dect telefonlar 3cx ile kullanılabilecek mi? 

Yöneticiler ekstradan cisco ip telefon isterlerse bu telefonları da sunucuya bağlayarak 3cx üzerinden görüşme yapabileceğiz sanırım. 

Sunucu kurduğumuzda görüşme kayıtları buradaki diskte mi tutuluyor?

Gateway markası olarak cisco tercih edebilir miyim hangi modeli tercih etmeliyim? Ya da hangi markanın hangi modeli olmalı?

Ekstra cisco call manager almamız bir şey ifade eder mi? Yoksa 3cx i kuracağımız sunucudan tüm ayarları ve karşılama anonslarını yönetebiliyor olabilecek miyiz?

Ekstra cisco call manager almanın ne katkısı olur? 

Mobil kullanıcılar turkcell ses hizmeti ile 3cx e bağlanabilecekler mi yoksa internete bağlı mı olmaları gerekecek?

Giden hattın 80 KB saniye olması darboğaz oluşturur mu yoksa iki üç adet hat çekip  Ertan ERBEK Bey tarafından tavsiye edilen Draytek cihazlarından alıp hatları ona bağlayarak upload hızımızı 3-4 kat arttırmamız gerekir mi?

Kurulacak yapıda sunucu güvenliği ve iletişim güvenliği için ne gibi önlemler alınmalı? Ve bakım onarım maliyetleri ne düzeyde olur?

Sanırım 3cx için yıllık lisans ödeniyor ve başka bir ücret yok? Konuşmanın dakikası şu kadar, kısa mesajın bedeli şu kadar diye?

Bir de 3cx ile kameralı görüntülü görüşme ve konferans sağlayabilecek miyiz?

Şimdilik kafamdaki sorular ve kurulacak yapı ile ilgili bilgi bu kadar.

Saygı ve hürmetlerimle. 

Gönderildi : 13/12/2013 23:12

Selim GÜRAKSIN
(@selimguraksin)
Reputable Member

Ahmet Bey Merhabalar,

Yapınızın özetinden sonra çıkardığınız sorulara tecrübe ve bildiğim kadarıyla bilgi vereyim.

Öncelikle 3cx' i yapınız da kullanmak için 1 adet Gateway ve 1 adet sunucuya (sunucu olması şart değil. Güçlü bir makinede olur.3cx' in minimum gereksinimlerini karşılaması yeterli olacaktır) ve 3cx lisansına ihtiyacınız olacaktır. Bu arada 3cx lisansı yıllık değil. Bir sefer ödeme yapıyorsunuz ve hayat boyu sizin oluyor 🙂

- Normal santralinize bağlı olan telefonlar 3cx' i kullanabilecek mi bilemiyorum. Orada kontrol edilmesi gereken bazı kısıtlar olabilir. Örneğin dect telefonların marka ve modelini 3cx destekliyor mu?

- 3cx telefon markası bağımsız çalışan bir soft PBX. Yani sistemin tanımlayabildiği bütün telefon makinelerini kullanabilirsiniz. Yapı içerisinde aynı anda hem cisco, hem yealink hem de grandstream bulundurabilirsiniz 😉 Bu size maliyet anlamında çok büyük fayda sağlayacaktır.

- Sunucu kurduğunuz zaman "eğer kayıt tutmak isterseniz" kayıtlar sunucu üzerinde kalacaktır. İsterseniz farklı bir yerde de saklaya bilirsiniz.

-Gateway markası olarak Cisco' nun çalışıp çalışmayacağından emin değilim. Fakat yanlış hatırlamıyorsam Grandstream' in gatewayleri uyumlu olarak çalışıyor.

- Kesinlikle Cisco Call Manager ihtiyacınız olmayacaktır. Call Manager yerine VAD (Voice Application Designer) yazılımını alabilirsiniz. Bu yazılım sayesinde santral üzerinden arayan kullanıcıyı ekranlarda gösterebilir, CRM ile entegre edebilir, otomatik yanıt sistemleri oluşturabilir, bankalar gibi yönlendirme anonsları koyabilir vb. bir çok işi gerçekleştirebilirsiniz. Ve kolay bir şekilde sürükle bırak ile bunu yapabilirsiniz.

- Dış kullanıcılarınızın 3cx' den faydalanabilmeleri için kesinlikle internete bağlı olmaları gerekmektedir.

- Hattın hızı ile ilgili test yapılması uygun olacaktır. Yada bize destek veren firmanın konu ile ilgili bir hesap tablosu vardı. Elime geçerse paylaşırım. Ama kullanımı görmeden "benim" hız artırımı yapın demem doğru olmaz 🙂

- Sunucunun bakım maliyeti olmayacaktır. İsmen sunucu diyorum ama aslında güçlü bir bilgisayar. Görüşme güvenliği için sadece SSL kullanmanızı tavsiye ederim. Aksi takdirde görüşmeleriniz çok rahat bir şekilde dinlenebilir. Ses paketlerini SSL ile şifreli gönderip alırsanız (3cx' in bu özelliği var. Sadece sertifika göstermeniz yeterli olacaktır.) güvenliği sağlamış olursunuz.

- 3cx' in sadece ilk maliyeti var. Yani ilk sefer alırken lisans ücretini ödeyeceksiniz. Daha sonraki yıllarda hiç bir ödeme yapmanıza gerek yok. Sadece versiyon upgrade etmek isterseniz upgrade ücreti ödemeniz gerekecek. 3cx ile ilgili tüm maliyetleri sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

- 3cx' in görüntülü görüşme desteği var. Biz hali hazırda kullanıyoruz. Yealink' in görüntülü telefonlarını kullanmaktayız. Bu telefonlar üzerinden görüntülü görüşme yapabiliyoruz. Ayrıca görüntülü olarak 4 kullanıcıya kadar konferans şansımız oluyor. 4' den sonraki kullanıcıları ekranda gösteremiyor.

Umarım cevaplar işinize yarar. Kolay gelsin.

Gönderildi : 30/12/2013 20:20

(@ibrahimDOGAN)
Reputable Member

IP santral kullanıyorsanız çağrılarınızında IP üzerinden çıkışı söz konusu bu durumda da bir operatörden üçretli hizmet alma durumu ortaya çıkıyor.

3cx in özelliklerine tam hakim olmadığımdan outlook üzerinden bu işlemi yaparmı bilemiyorum.

Gönderildi : 31/12/2013 14:16

(@mustafa-beyaz)
Gönderiler: 30
Trusted Member

Ahmet Bey, öncelikle merhabalar, 

Bizler; IPPBX konusunda birçok marka ve modelin hem Türkiye Distribütörlüğünü hemde projelendirmesini yapmaktayız. Bu bağlamda aklınıza takılan sorulara cevap vermekle birlikte, 3CX ile diğer markaların karşılaştırmalarını da yaparak - zihninizde bir şablon oluşmasını sağlamak adına post 'unuza cevap dönüyorum.

Sorular ve Cevaplar:

Ofisteki
yapı şimdilik şu şekilde: bir adet Karel MS48C santralimiz var. İçerde
yaklaşık olarak 12 adet dahili farklı masalarda telefon var. Peki.

Ofiste 8 megabitlik adsl hattımız var, upload hızımız 1 megabit 80 KB saniye. VoIP kullanmıyorsanız pek önemi söz konusu değil.

Ofis
dışında yaklaşık olarak 5 adet samsung akıllı telefon ve 7-9 adet
iphone kullanan kullanıcılar mevcut. Hepsi mağazadan uygulama indirip
yükleyebilecek kabiliyette. 3CX 'in kendine ait 3CX Softphone uygulamasını Android veya AppStore 'dan indirip, 3CX santralinize entegre ederek, 3CX veya WI-FI üzerinden kullandırtabilirsiniz. Aynı zamanda gezen personeliniz hem merkez ofisiniz ile dahiliymiş gibi konuşabilir hemde görüşmeler ses kayıt altında tutulabilir. + olarak raporlanabilir.

Dışarıdaki kullanıcılarımızdan 8 i
turkcell kurumsal hattımızı kullanıyorlar. Konuşma, mesajlaşma ve
internet paketleri mevcut. Aylık olarak yaklaşık 70 tl ödeniyor her bir
fatura için. Sadece internet paketi kullanılarak, 3CX üzerinden daha uygun maliyetli görüşmeler sağlanabilir. Tabii şunu unutmamak gerekiyor, görüşmelerin kesintisiz olması ve kaliteli olması için 3G veya WI-FI tarafının da iyi olması gerekiyor. Operatör firmalar (Turkcell, Vodafone, Avea) her reklamın altına 3G bulunduğunuz lokasyona, bağlandığnız cihaza vb. nedenlere göre değişkenlik gösterir diyorlar.

3 cx lisansı için aynı anda en fazla 10 adet konuşma gerçekleşir diye düşünüyorum şimdilik. 3CX 'in lisanslaması aşağıdaki şekildedir.

- 4'ün katları şeklinde olup, tüm lisanslama modeli yandaki gibidir. 4, 8, 16, 32, 64, 128, 256, 512, 1024 + eş zamanlı çağrı sayısına göredir.

Sizin
yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla ekstra ses hizmeti almamız
gerekmiyor 3cx için? Gateway almamız ve ofiste sunucu kurmamız
gerekecek? Sonra bu kurduğumuz sunucuya 3cx yükleyeceğiz? 3CX tüm dış hatları destekler. Örneğin: VoIP (ekstra bir alım yapmanıza gerek yok), PRI (Gateway almanız gerekli), FCT (Gateway almanız gerekli) ve FXO (Gateway almanız gerekli).

Şu an herhangi bir sunucumuz yok. Kesintisiz bir yapı için giriş seviyesi de olsa Sunucuya ihtiyaç var. Örneğin: DELL T110.

Normal santralimize bağlı olan kablosuz dect telefonlar 3cx ile kullanılabilecek mi? Dect telefonlarınızın SIP desteği var ise; kullanılabilir.

Yöneticiler
ekstradan cisco ip telefon isterlerse bu telefonları da sunucuya
bağlayarak 3cx üzerinden görüşme yapabileceğiz sanırım. Diğer Santral markaları birkaç telefon marka ve modeline destek verirken, 3CX neredeyse birçok marka ve model IP telefon ile entegre edilebilir. Detaylı bilgi için linki ziyaret ediniz. http://www.3cx.com/sip-phones/

Sunucu kurduğumuzda görüşme kayıtları buradaki diskte mi tutuluyor? İsterseniz sunucunun kendi lokal diskinde isterseniz bir NAS cihazından isterseniz network üzerindeki başka bir paylaştırılmış klasörde tutulabilir.

Gateway markası olarak cisco tercih edebilir miyim hangi modeli tercih etmeliyim? Ya da hangi markanın hangi modeli olmalı? 3CX ile stabil çalışan FXO (Türk Telekom hatları tarafında) Grandstream 'dir. FCT (GSM hatları tarafında) Matriks 'tir. PRI (PRI hatlar tarafında) Sangoma, DinStar 'dır.

Ekstra
cisco call manager almamız bir şey ifade eder mi? Yoksa 3cx i
kuracağımız sunucudan tüm ayarları ve karşılama anonslarını
yönetebiliyor olabilecek miyiz? Cisco Call Manager başlı başına bir Santral, maliyetli ve esnek değil. 3CX 'i tercih ederseniz Cisco Call Manager 'ın sunduğu tüm özelliklerden faydalanabilirsiniz ve + (artı) olarak maliyeti düşük, daha esnek bir yapıya geçebilirsiniz. Sadece bizlerin Setup ettiği birçok 3CX projesi söz konusudur. 3CX üzerinde sınırsız IVR (Karşılama Anonsu) tanıtabilirsiniz.

Ekstra cisco call manager almanın ne katkısı olur? 3CX 'te hepsini zaten yapabiliyorsunuz.

Mobil kullanıcılar turkcell ses hizmeti ile 3cx e bağlanabilecekler mi yoksa internete bağlı mı olmaları gerekecek? İster 3G üzerinden ister WI-FI üzerinden bağlanabilirler.

Giden hattın 80 KB saniye olması darboğaz oluşturur mu yoksa iki üç adet hat çekip  Ertan ERBEK Bey tarafından tavsiye edilen Draytek cihazlarından alıp hatları ona bağlayarak upload hızımızı 3-4 kat arttırmamız gerekir mi? VoIP kullanılmadığı için internet tarafına ekstra yatırım yapmanıza gerek yok fakat dışarıdan 3CX merkez santrale bağlanacak Softphone kullanıcı sayısına göre projelendirme aşamasında gözden geçirmek gerek.

Kurulacak
yapıda sunucu güvenliği ve iletişim güvenliği için ne gibi önlemler
alınmalı? Ve bakım onarım maliyetleri ne düzeyde olur? Güvenlik tarafı çok geniş bir kavram olmakla birlikte, Firewall (UTM) almanız tarafımızca önerilmektedir. Ayrıca 3CX donanımsal bir çözüm olmadığı için onarım diye birşey söz konusu değil. Bakım maliyetleri de projeye göre değişkenlik gösterebilir fakat ortalama 1 Yıl uzak bağlantı ve telefon desteği 1.300,00 $ civarında.

Sanırım 3cx için yıllık lisans ödeniyor ve başka bir ücret yok? Konuşmanın dakikası şu kadar, kısa mesajın bedeli şu kadar diye? 3CX lisansını bir kere alıyorsunuz ve sonrasında ekstra hiçbir bedel ödemiyorsunuz. Konuşmanın dakikası şu kadar, SMS bedeli şu kadar bunun 3CX tarafı ile bir alakası söz konusu değil.

Bir de 3cx ile kameralı görüntülü görüşme ve konferans sağlayabilecek miyiz? 3CX Santral ile hem sesli konferans hemde görüntülü konferans yapabilirsiniz.

3CX ile diğer marka santrallerin kıyaslama tablosu (kısaca) :

- Son kullanıcı tarafında sadece
Cisco IP telefon değil de; aşağıdaki linkte yer alan IP telefon marka ve
modellerini kullanabilirsiniz.
http://www.3cx.com/sip-phones/

- IP telefon
alımı yaptıktan sonra ekstra bir lisans alımı yapmanıza gerek kalmaz ve
artı olarak diğer santral yapılarındaki gibi dahili sınırlaması 3CX 'te söz
konusu değildir. Sınırsız dahili destekler.

- Diğer Santral
yapılarındaki gibi modüler bir yapı söz konusu olmayıp, IVR, Raporlama,
Ses Kaydı, Softphone (iPhone, Android, Windows ve Mac çalışır)
standarttır.

- Santral yapımız
donanımsal olmadığı için sanallaştırma yapısında (cluster) olarak
çalışabilir ve iletişim ağınız kesintiye uğramaz.

- Windows tabanlı olması münasebetiyle, kolay kurulum ve yönetim sloganına eş değer demek çok doğru olacaktır.

- Tüm dış hat türleriyle entegre çalışabilir. VoIP, FCT, FXO, PRI.

vb... 

Aklınıza takılan herhangi bir konu olur ise; post üzerinden yazışabiliriz veya PM atabilirsiniz. 

Sevgiler..

Mustafa BEYAZ

Gönderildi : 31/12/2013 18:24

(@mustafa-beyaz)
Gönderiler: 30
Trusted Member

İbrahim Bey,

3CX Microsoft Outlook, Gmail, Microsoft Dynamics, SugarCRM, Fidelio vb. platformlarla entegre olabiliyor. Bunun için 3CX tarafından geliştirilmiş add-on, API veya TAPI ler mevcut. Detaylı bilgi aşağıdaki linkte yer almaktadır.

http://www.3cx.com/products/products-info/

Sevgiler

Mustafa Beyaz

Gönderildi : 31/12/2013 18:30

(@endervural)
Gönderiler: 16
Eminent Member

Konuyu bundan sonra okuyacak arkadaşlar için bir ekleme yapma gereği duyuyorum. Mobil kullanıcılarda internet kalitesini her yerde sağlamak ne yazık ki mümkün olamıyor ya da herkeste akıllı telefon olmayabiliyor. Bu durumlarda kurumsal hatlı elemanları olan firmalarda, önerimiz anlık görüşme sayısı mukabilinde bir gsm gateway edinmeleri. 3CX yada herhangi bir ip santralde, mobil elemanlar ile ofis arası yapılan görüşmelerde, kurumsal- kurumsal görüşme nedeniyle ortalama maliyet sıfıra inmekte. Bunun yanında tüm ofis mobil elemanlar arası görüşmelerde kayıt altına alınabilmekte. Aynı zamanda santral destekliyorsa, mobil kullanıcı santralden çevir sesi alıp, şirket numarası üzerinden aramaları da gerçekleştirebilmektedir.Gw' ler de kısa kodlar sayesinde arama kolaylıklarda sağlanabilmektedir.

http://www.dinstar.com.tr/?sayfa=urunler&sayfaid=2 

Gönderildi : 26/04/2014 20:37

Paylaş: