Forum

outlook 2013 office...

Bildirimler
Hepsini Temizle

outlook 2013 office ürünleri ekli dosya önizleme ve açma hatası!

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,776 Görüntüleme
(@RustuAYDIN)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Destek verdiğim bir firmanın çallışma yapısını lokal den remote olarak değişiklik yaptım. Artık kullanıcılar thinclient ile RDS sunucusuna uzaktan bağlanarak çalışıyorlar. Kullanıcılar outlook'dan aldıkları excel, powerpoint, word vb. dosyalarını önizleme yapamıyorlar.hata: "dosya bozuk olduğundan önizlemesi yapılamıyor. Ayrıca dosyaya outlook 2013 üzerinde çift tıkladığımda da "dosya bozuk, açılamıyor" hatası veriyor. Fakat ekleri sürükleyip masaüstüne taşıdığımda çalıştırabiliyorum. Regedit'deki OutlookSecureTempFolder değerine kayıtlı temp klasörüne gittiğimde dosyayı burada görüyorum fakat aynı şekilde "dosya bozuk, açılamıyor" hatasını veriyor.

Regedit altında HKEY current user\software\microsoft\office\15.0\outlook\security\  yolunu takip ederek OutlookSecureTempFolder nesnesinin değerini c:\temp0 (yeni bir klasör oluşturarak ve securty everyone modify yaparak) değiştirmeme rağmen sorun düzelmedi.

DCOM değerleri için;

Bileşen Hizmetleri

>Konsol Kökü\Bileşen Hizmetleri\Bilgisayarlar\Bilgisayarım > Özellikler >Varsayılan Özellikler altında "Varsayılan Kimlik Doğrulama Düzeyi: Bağlan", "Varsayılan Kimliğe Bürünme Düzeyi: Tanımla" olduğunu kontrol ettim.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 31/05/2013 19:25

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32982
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Yaşamadım bu sorunu ama bir kaç çözüm önerisi var, inceleyebilirsiniz

http://blindhole.wordpress.com/2012/09/10/the-file-is-corrupt-and-cannot-be-opened-when-opening-outlook-attachments-with-office-2013/

http://blog.bitscape.com/Lists/Posts/Post.aspx?ID=54  

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/06/2013 16:10

(@RustuAYDIN)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan bey, teşekkürlerimi sunarım. Fakat sorun tam olarak çözülmedi. Ekli dosyalar artık çift tıklanarak açılabiliyorken "önizleyicideki hata nedeniyle bu dosyanın önizlemesi yapılamıyor." hatası ile önizlemeyi gerçekleştiremiyoruz.

Gönderildi : 05/06/2013 18:11

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Her Ofis uygulaması için ( Word, excel, PowerPoint, Outlook ) link te gösterildiği (File > Options > Trust Center > Trust Center Settings… ) ayarları yaptınız mı?

Gönderildi : 06/06/2013 18:32

(@FiratErkol)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Merhaba,

Sorununuz çözüldü mü acaba? Benzer bir sorun yaşıyorum, benim durumum da şu şekilde, sunucu üzerindeki paylaşım klasörlerinden birinde makro içeren bir excel tablom var, bu tabloya sunucuya rdp ile erişip dosya konumundan açmaya çalıştığımda dosya bozuk açılamıyor uyarısı alıyorum, dosyayı masaüzerine taşıdığımda bu konumda düzgün çalışıyor, keza bir başka kullanıcı yine rdp ile paylaşım klasörü üzerindeki konumundan çalıştırabiliyor, bu da bana sorunun active directory den veya paylaşım yetkilendirmelerinden çözülebileceğini düşündürdü, dosyayı çalıştırabilen kullanıcı ile çalıştıramayan kullanıcıların yetkileri de aynı görünüyor. siz bu kısımları incelemiş miydiniz?

Gönderildi : 25/07/2018 14:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ahmet' in önerisini denedin mi?

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/07/2018 19:27

(@FiratErkol)
Gönderiler: 15
Eminent Member

sorunu şu şekilde çözdüm, dosyanın paylaşım klasörü dışında bir dizinde çalışıyor olmasından dolayı, kullanıcı yetkileri veya paylaşım klasörü yetkileri ile ilgili olduğunu düşünüyordum, yeni bir kullanıcı açıp yalnızca remote desktop yetkisi ve excel dosyasının bulunduğu klasör için okuma ve yazma yetkisi verdim, çalıştığını test ettikten sonra da sorun yaşadığım kullanıcıyı active directory den silip tekrar oluşturdum, aynı yetkileri tanımladım ve çalıştı. soruna neyin sebep olduğunu tespit edemedim açıkçası.

forumdaki ilk mesajımdı bu arada, forum kısmında benzer soru olup olmadığını arattım önce, outlook 2013 kısmını office 2013 olarak okumuşum, aslında tamamen farklı bir sorundu benimki, yanlış okuduğum için yanlış başlık altında sormuş oldum yani. ilginize teşekkürler.

Gönderildi : 26/07/2018 20:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Olsun bizde bilgi sahibi olmuş olduk, bilgi ve dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 27/07/2018 23:26

Paylaş: