Forum

server 2003 ntoskrn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 ntoskrnl.exe hatası

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@dogusergul)
Gönderiler: 137
Estimable Member
Konu başlatıcı

hafta sonu serveri kapadıktan sonra yeniden açmaya çalıştığımda ilk başta mavi ekran verdi şimdi ise ntoskrnl.exe  hatası ile karşılaşmaktayım.

güvenli kipten de oturumumu açamıyorum orda da aynı hata ile karşılaşıyorum

acil yardımlarınızı bekliyorum...

Gönderildi : 14/01/2013 12:08

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

bilgisayarınızı yeniden başlatın ve 2003 cd nizi de takın sanki bilgisayarı yeniden kuruyor gibi cd den başlatın. menu geldiğinde windows kurtarma konsolu için r tuşuna basın yazar orada r tuşuna basarak konsolu açın. gelen ekranda 1 tuşuna basarak işletim sisteminizi seçin administrator kullanıcısının parolasını sorar onu girin ve konsolu açın. windows cd sinin olduğu dizine gidin burada i386 nın olduğu dizinde şu komutu çalıştırın expand ntoskrnl.ex_ c:\windows/system32 komutunu verin size dosyanın adını değiştirerek yeniden üzerine yazılmasını onaylamanızı soracaktır. evet seçeneğini seçerek onarımı tamamlayın. bilgisayarı yeniden başlattığınızda problem düzelicektir.

Gönderildi : 14/01/2013 12:26

(@dogusergul)
Estimable Member
Konu başlatıcı

bilgisayarınızı yeniden başlatın ve 2003 cd nizi de takın sanki bilgisayarı yeniden kuruyor gibi cd den başlatın. menu geldiğinde windows kurtarma konsolu için r tuşuna basın yazar orada r tuşuna basarak konsolu açın. gelen ekranda 1 tuşuna basarak işletim sisteminizi seçin administrator kullanıcısının parolasını sorar onu girin ve konsolu açın. windows cd sinin olduğu dizine gidin burada i386 nın olduğu dizinde şu komutu çalıştırın expand ntoskrnl.ex_ c:\windows/system32 komutunu verin size dosyanın adını değiştirerek yeniden üzerine yazılmasını onaylamanızı soracaktır. evet seçeneğini seçerek onarımı tamamlayın. bilgisayarı yeniden başlattığınızda problem düzelicektir.

i386 klasörüne nasıl gireceğim?

Gönderildi : 14/01/2013 12:47

(@dogusergul)
Estimable Member
Konu başlatıcı

i386 klasörüne nasıl gireceğim?

Gönderildi : 14/01/2013 12:48

(@dogusergul)
Estimable Member
Konu başlatıcı

i386 dizisine giremiyorum msdos kısmında ne yazmam gerekiyor

Gönderildi : 14/01/2013 12:50

(@dogusergul)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erişim engellendi uyarısı alıyorum komutları yazdıktan sonra

Gönderildi : 14/01/2013 14:03

(@gokhancetin)
Gönderiler: 175
Estimable Member

msdos a geldiğinizde "cd c:\" ile c dizinine inebilirsiniz. sonra normalde cdrom daha önce hangi sürücü harfiyle tanımlıysa o harf ile dene

örnek "cd d:\ yada cd e:\ ... gibi

kolay gelsin

Not: "dir" komutu ile dizinleri listeleyebilirsin.

Gönderildi : 14/01/2013 14:08

(@dogusergul)
Estimable Member
Konu başlatıcı

cd nin içine girdim expand komutu yazdıktan sonra erişim engellendi uyarısı veriyor

ve dendiği gibi 1 filan yapıop herhangi bir oturum açtırmıyor

Gönderildi : 14/01/2013 14:17

(@dogusergul)
Estimable Member
Konu başlatıcı

expand ntoskrnl.ex_ c:\windows/system32  komutunu yazdığımda erişim engellendi diyor.

expand ntoskrnl.ex_ c:\ bu şekilde yaptığımda kabul ediyor ancak gene oturum açamıyorum.

lütfen yardım edin. 🙁

Gönderildi : 14/01/2013 15:06

(@dogusergul)
Estimable Member
Konu başlatıcı

mini xp ile açtığımda c klasöründeki bütün dosyaları görüyorum sadece windows dosyası gözükmüyor. 🙁

Gönderildi : 14/01/2013 15:27

Paylaş: