Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ip Kameraları Internetten Izlemek

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,935 Görüntüleme
(@TarkanCanbal)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhaba,

Geçenlerde ip kamera kurulumu yapmıştım.Internetten çok rahat bir şekilde izleyebiliyorum.Fakat ip kameraları kurmamızdaki amaç bunu herkesin izleyebilmesiydi.Internetten çok rahat bir şekilde bunları izleyebiliyoruz fakat şöyle birşey var kullanıcı bunu izlemek için siteye internet explorer üzerinden girmesi gerekiyor.ActiveX yüklemesi için ve bazen ActiveX bazı sorunlar çıkartabiliyor.Ben bundan nasıl kurtulabilirim.Kamera yazılımı IVMS2000 sadece ActiveX ile izlenebiliyor.Acaba daha önce böyle bir sorunla karşılaşan birileri varsa bana yardım edebilir mi ?

Teşekkürler...

Gönderildi : 24/10/2012 15:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
İşletim sistemleri içerisinde barınmayan bir active x ile bunu yapıyorsanız mecburen bunu kurmak durumundalar. Güvenlik amacı ile zaten browser üzerinde bunların kurulması kullanıcı seçimine bağlı bırakılmaktadır. Bu nedenle kamera firması ile iletişime geçerek bu şekilde bir yazılımının olup olmadığı konusunda bilgi alın.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2012 15:49

(@TarkanCanbal)
Active Member
Konu başlatıcı

Sorunda burada zaten güvenlik firması kurulumu yapamadığı için baştan sona kadar herşeyi ben yapmak zorunda kaldım.Firmayada ulaşamıyorum.Şu anda kameraları izleyebiliyorum sorun yok.Benim demek istediğim interentteki IBB kameraları gibi flash destekli yapabilir miyim gibi.Şu anda kullanıcılar sadece IE' ile izleyebiliyorlar.Acaba farklı bir çözüm var mı onu merak etmiştim.

Bu arada cevabın için teşekkürler... 

Gönderildi : 24/10/2012 16:01

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Ben teşekkür ederim. Benim firmadan kastım güvenlik firması değil kameraları üreten firma. Genelde Çin v.s. ülkelerden geliyor ama ip kamera olunca arkasında mutlaka kurumsal bir yapı vardır diye düşünüyorum. Telefon mail v.s. bir şekilde bir istek yaparsanız belki mantıklı bir çözüm sunabilirler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/10/2012 18:28

(@TarkanCanbal)
Active Member
Konu başlatıcı

Kamera markası Dunlop.IVMS 2000 programıyla çalışıyor.Firmaya mail ile ulaşmaya çalıştım ancak bir türlü cevap alamadım.Benim amaçlamak istediğim IBB gibi kameraların flash player üzerinden izlenebilmesi.Yani bir şekilde bunları stream üzerinden vermeliyim.Ama daha önce hiç stream yada o tarz birşeyle uğraşmadığım için pek bilgim yok.

Gönderildi : 24/10/2012 19:05

(@TarkanCanbal)
Active Member
Konu başlatıcı

Konu hakkında bilgisi olan yok  mu ?

Gönderildi : 26/10/2012 21:44

(@MustafaGedik)
Gönderiler: 49
Trusted Member

ActiveX ne gibi sorunlar çıkarıyor ki?? mesela kamerayı izleyecek olan kişinin ActiveX çalıştırmaya yetkisi yoksa elbette kurulmaz.. onun haricinde kesinlikle hiç bir sıkıntısı olmamaktadır.Kameraları izleyecek kişiye o pc de administrator yetkisi verip ActiveX yüklemesini yaptıktan sonra tekrar eski haline getirebilirsiniz..

Gönderildi : 03/11/2012 16:38

(@TarkanCanbal)
Active Member
Konu başlatıcı

Öncelikle cevabınız için teşekkürler..

Bu kameraları internet üzerinden canlı yayın olarak izletmek istiyoruz.Fakat şöyle bir sorun var kameralar sadece Internet Explorer programı ile izlenebiliyor.ActiveX bildiğiniz üzere sadece IE üzerinden çalışıyor.Bizim istediğimiz tüm tarayıcılar üzerinden stabil bir biçimde çalışması.Yoksa uğraşılırsa chrome üzerindende bazı eklentiler kurularak da çalıştırılabilir ama siteye her giren adam IE üzerinden girmiyor ki ? 

Gönderildi : 04/11/2012 03:13

(@TarkanCanbal)
Active Member
Konu başlatıcı

Yıllar sonra kimse cevap vermemiş ama, cevabı atayım. Bir süre sonra kameraların rtsp ip adreslerine bağlanılarak kameralara erişim sağlandı.

Gönderildi : 06/07/2017 17:59

Paylaş: