ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Ajanda Eğitim Hizmetlerimiz Biz Kimiz?

Ntldr eksik hatası nasıl düzeltilir?

Son Mesajınız 09-12-2012, 21:25 Sedat TURAN tarafından gönderildi. 5 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  09-08-2012, 15:49 348828

Ntldr eksik hatası nasıl düzeltilir?

Merhabalar.

Bilgisayar açılırken "NTLDR eksik" hatası alıyorum. Bios'tan load default setup yaptım olmadı. Ayrıca bir arkadaşım kurtarma konsolundan çözüme ulaşacağımı belirtti fakat ben boot ekranından kurtarma konsoluna geçişte yapamıyorum. Yani boot CD'sinin mavi ekran yüklemeleri devam ederken R'ye basıp konsola giremiyorum. Normal bir şekilde format atmayıda denedim. Fakat kur dosyaları kopyalarken sürekli farklı bir .dll hatası veriyor. 

Başka bir CD denedim olmadı. Sürekli farklı farklı .dll hataları alıyorum ve kur tamamlanamıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Şimdiden teşekkür ederim. 

"Yaratıcılık, birşeyleri birbirine bağlamaktır. Yaratıcı insanlara bir şeyi nasıl yaptıklarını sorduğunuzda, kendilerini biraz suçlu hissederler çünkü aslında bunu onlar yapmamıştır, onlar sadece bir şey görmüştür."

2006, Steve Jobs
  •  09-08-2012, 19:38 348842 Cevap 348828

Cevap : Ntldr eksik hatası nasıl düzeltilir?

Merhaba,

Bilgisayarı komut istemi ile başlatıp aşağıdaki adımları uygulamayı denediniz mi ?

C:\Windows> copy x:\i386\ntldr c:\
    C:\Windows> copy x:\i386\ntdetect.com c:\

Bu dosyaları kopyalayıp aşağıdaki komutları uygulayın

C:\Windows> fixboot
    C:\Windows> fixmbr
    C:\Windows> bootcfg /rebuild

MCITP || Enterprise Administrator
    http://burakistanbullu.com.tr
  •  09-12-2012, 11:33 349279 Cevap 348842

Burak ISTANBULLU:

Merhaba,

Bilgisayarı komut istemi ile başlatıp aşağıdaki adımları uygulamayı denediniz mi ?

C:\Windows> copy x:\i386\ntldr c:\
    C:\Windows> copy x:\i386\ntdetect.com c:\

Bu dosyaları kopyalayıp aşağıdaki komutları uygulayın

C:\Windows> fixboot
    C:\Windows> fixmbr
    C:\Windows> bootcfg /rebuild

kısayoldan söyleyim hdd yi değiştirip denermisin.. aynı olay başıma geldi xp de ntldr win 7 de boot mgr hatası verip duruyordu.Denemediğim yol kalmadı ama sorununun donanımsal olduğunu acı bi tecrübeyle öğrenmiş oldum..

•  09-12-2012, 12:16 349293 Cevap 349279

bir diskete sizin işletim sisteminizle aynı bir sistemden,ntloader ve ntdetect com dosyalarını kopyalayıp bu disketle boot ediniz.yada cd varsa elinizde cd de i386 dizininden dosyaları expand edebilirsiniz.

selamlar

Savaş Demir
    Fortinet Fortigate : (FCNSP) (FCNSA) Ver:V.5
    Fortinet Certified Email Security Professional (FCESP)

(WCSP) Ver: 7-10.0,11
    www.f1teknoloji.net
    savas@f1teknoloji.net

•  09-12-2012, 16:56 349374 Cevap 349293

Başka bir Makinadan NTLDR dosyasını flash vb. cihaza alın. Hirens boot vb. ile makinayı boot edin. sistemin kurulu olduğu sürücüye NTLDR kopyalayın. Sonrasında Makinayı restart edin %99 Açılacaktır.
  •  09-12-2012, 21:25 349416 Cevap 349374

birçok kez karşılaştığım sorunlardan biri. test ortamında ilgili yönelgeleri denedim sonuç başarılı.

RSS haberlerini XML olarak görüntüle