Forum

İnternet üzeri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnternet üzerinden bir dosyanın otomatik olarak yedeklenmesi hk.

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@MertOZTURK)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Değerli arkadaşlarım, İyi Günler,

Örneğin: www.antalya.com/ "liste.xlsx" adresinde liste isminde bir excel dosyası var ve bu dosya her gün güncelleniyor. Ben her gün bu dosyayı kopyalamayı unutup, müsait olmayıp atlayabiliyorum. XCOPY ve COPY gibi bat dosyaları işi yaramadı. Eğer yarasaydı zamanlandırılmış görevlere atayıp sorunu çözecektim. En önemli konu ise her gün alınan kopyanın o günkü tarihi atması, çünkü kopyalanan dosyanın ismi değişmiyor, içeriği değişiyor.

Hayde Bakalımmm...

Gönderildi : 10/08/2012 13:36

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

robocopy ile yaşadığın sorun tarihi alamamak mı yoksa çalışırken dosyayı yedekleyememek mi ?

Gönderildi : 10/08/2012 14:11

(@MertOZTURK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

webteki excel dosyasını, örneğin her akşam saat 23:59 da belirttiğimiz bir klasöre kopya almak istiyorum. Netteki dosya ismi hep aynı olduğu için üst üste kayıt yapmaması için farklı isim vermesini sağlamam veya kopya aldığı günü yazarsa daha iyi olur.

Gönderildi : 10/08/2012 14:54

(@ozgurmazlum)
Gönderiler: 2208
Illustrious Member

webteki excel dosyasını, örneğin her akşam saat 23:59 da belirttiğimiz bir klasöre kopya almak istiyorum. Netteki dosya ismi hep aynı olduğu için üst üste kayıt yapmaması için farklı isim vermesini sağlamam veya kopya aldığı günü yazarsa daha iyi olur.

Tam sorumun cevabını alamadım ama ben yinede aklıma gelen çözümü yolunu yazayım.

bir bat dosyası oluşturarak içerisine kopyalacanak dosya adını yazı karşı bölüme de %date%.xls yazarsan ve bunu her gün çalıştırırsan istediğin işlem olmuş olması gerekiyor.

Gönderildi : 10/08/2012 14:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

wget.exe (internetten indirmeniz gerek ) ile istediginiz klasore indirip

rename komutu ile %date% olarak ismini değiştirebilirsiniz

birde bunu batch yapıp zamanlanmış görev olarak çalıştırısanız istediğniz olur sanırım 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 10/08/2012 15:16

(@MertOZTURK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkür ederim ama doğru yol budur. Çözmek üzereyim.

Gönderildi : 10/08/2012 17:48

(@MertOZTURK)
Trusted Member
Konu başlatıcı

WGET DOSYASINI INTERNETTEN INDIRIP SYSTEM32 DOSYASINA ATTIM. "WGET OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN KOMUT SATIRINA WGET.EXE YAZABİLİRSİNİZ.  BIR NOT DEFTERI ACIP AŞAĞIDAKI KODU YAZDIM

wget -c ip adresi/dosyalar/gunlukdegerler.xls -P /Users\%%/Desktop/deneme/%date:~-4,4%%date:~-7,2%%date:~4,2%

ve *.bat dosyası olarak kaydettim. bu şekilde bat dosyasına her tıklamamda masaüstümdeki deneme klasörüne o günün tarihi açılan klasöre dosyayı download etmiş oldum.

zamanlayıcıya her gece 01.00 de, bat dosyasını çalıştır dediğim zaman ise her gün o günün tarihinde dosyayı otomatik kopyalamış oldum.

Bu şekilde yapmamın sebebi ise webden kopyaladığım dosyanın içeriği her gün değişiyor. Otomatik olarak o günün tarihi adı altında, amacım almaktı.

Teşekkürler Arkadaşlar.

Gönderildi : 13/08/2012 15:04

Paylaş: