Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ceh & peh

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@YusufTIRSO)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba;

Ceh konusunda eğitim ve sertifiklar için araştırma yapıyorum.

Bazı forumlarda ceh ve peh mile2 adlandırılan iki konudan bahsediliyor aralarında herhangi bir fark var mıdır?

ceh ethical hacker sertifikasına sahip olmak istiyorum bu yolda bu iki başlık biraz kafafı karıştırdı. 

Bu konuda bilgi verecek arkadaşlara çok teşekkur ederim.

Gönderildi : 30/04/2012 22:08

(@omeralbayrak)
Gönderiler: 203
Estimable Member

Merhaba 

Sertifikanın aslı CEH'dir ve ANSI (American National Standards Institute )uyumlu tek ethical hacking eğitimi ve sertifikasıdır ( http://www.ansi.org/news_publications/news_story.aspx?menuid=7&articleid=3128 )

Sertifika almaya hak kazanabilmeniz icin ya akredite bir eğitim kurumundan eğitim alarak sınava girmeniz ya da eğitim seti satın alarak - kendiniz de çalışırsanız olur ama sınav soruları eğitim setinden gelir- sınava girmeniz gerekir. Akredite eğitim kurumundan eğitim almadan sınava girmenin prosedürü çoktur ve ortalama sınav ücreti 150$ daha fazladır.

Eğitim içerikleri aşağı yukarı aynı, eğitmenin kim olduğu ve iş tecrübesi CEH gibi eğitimlerde cok önemlidir. Sunumlardan bir eğitim mi görmek istiyorsunuz birebir uygulama yapmak mı? Ya da bu işi öğrenmek mi istiyorsunuz yoksa sadece sertifikam olsun mu diyorsunuz?  Buna karar verdikten sonra eğitim merkezini kolaylıkla secebilirsiniz.

Gönderildi : 03/05/2012 13:10

(@YusufTIRSO)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ömer bey merhaba;

Öncelikle çok teşekkur ederim aktarmış oldugunuz bilgilerden dolayı

Eğitim almak için başburdugum eğitim kurumundan bu soruya karşın;

e council ve mile2 firmalarının aynı eğitimi verdiği aralarındaki tek farkın firma adları olgu eğitim konusunda bir fark olmadığını dile getirdiler.

ecouncil firmasının tr de daha duyulmuş oldugundan kaynaklandıgını soyledıler.

Sizin vermış oldugunuz bilgiler kafamdaki bazı soruları cevaplamıs oldu tekrar teşekkur ederim.

Gönderildi : 03/05/2012 14:41

Paylaş: