Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Google Cloud dan Microsoft Cloud Gecis

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
508 Görüntüleme
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba bir musterımız de Google Apps Kullanılıyor musterımız microsoft cloud yapısna gecıs yapmak ıstıyor ama

sozlesme tarıhının bitmesine 6 ay var  bu tarıh oncesınden cıkar ıse sozlesme tarıhıne kadar olan ucretı alıyormu google

tesekkurler

Gönderildi : 24/01/2012 16:18
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Sözleşmede bu durumun yer alması lazım buna dair bir madde yokmu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 24/01/2012 17:02
(@ILKERSEFEROGLU)
Gönderiler: 409
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Riza bey sozlesmede gordum evet sozlesmeyı ıptal et secenegını secınce gerı kalan ucretlerıde ıstıyorlar

benım bu musterımın dns kayıtları ızımırde bır fırma uzerınde  ben izmirdekı ISP uzerindekı dns kayıtlarını da doruknet uzerıne tasımak ıstıyorum

ama google panelde asagıdakı gibi alan adının 4 gun askıya alınacagı bılgısı var ben DNS lerimi degıstırsem bıle bu 4 gun askıya alınacak kısmı musterımızn emaıllerının 4 gun calısmaması gıbı bır durum cıkarabılırmı

Ben dns degısıklıgını cuma aksamı yapacagım hafta sonu cok yogun olmuyor musterımız  

Alan adımı sil
Google'ın Gizlilik Politikası gereğince tüm kullanıcı hesaplarınız
kaldırılacak ve alan adınıza ait tüm veriler silinecek. 4 gün için alan
adınız askıya alınacak ve bu işlemden önce size bir e-posta
gönderilecek.
Ne kadar sürecek?
Eski
sürüme geçme işleminizin gerçekleştirilmesi birkaç saat sürebilir.
Değişiklikleri Kontrol Panelinizde hemen görmeyebilirsiniz. Lütfen çıkış
yapın ve yarın yeniden giriş yaparak güncellenen alan adı durumunuzu
doğrulayın. İptal seçeneğiniz o zamana kadar geçerli olmadıysa destek birimine ulaşın.

Tesekkurler

Gönderildi : 29/01/2012 16:10
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba İlker bey,

Siz sanırım ofis 365 değilde Doruk net tarafından sağlanan hosted exchange yapısını kullanacaksınız. Esasen dns için Dorukneti kullanmanıza gerek yok ama onlar sizi tam anlamı ile müşteri yapmak için Dnside almak istiyor.Bu şekilde olsa bile bu 4 günlük süre zarfında sorun yaşamamanız için bir takım farklı işlemler yapabiliyorlar. Doruknet ile durumu telefonda görüşerek bu işin nasıl olacağı konusunda bilgisahibi olaibilirsiniz.Dns farklı yerde olsada takibi zor olacak bir hizmet orada birisi burada v.s. En güzeli web sayfası, mail hizmeti ve Dnsi tek yerde tutmak. Mart gibi ofis 365 devreye girecek. Hosted sistemi gelişmiş durumda DorukNetin sharepoint ve lync entegre hale gelecek sanırım.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/01/2012 03:05
Paylaş: