Forum

HP Thin Client T555...

Bildirimler
Hepsini Temizle

HP Thin Client T5550'ye HP P1102 local bağlantı

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
495 Görüntüleme
(@ErkutUYSAL)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba sayın arkadaşlarım. Bunca zamandır sorunlarıma sayenizde okuyarak çare buldum fakat bu seferki sıkıntım ile ilgili daha önce sorulmuş bir soru ve çözümüne rastlayamadım. Elimde HP Thin Client T5550 (RDP WS 2008) ve HP P1102 yazıcı var. Bu yazıcıyı localde ve rdp ile hiçbir şekilde çalıştıramadım. Local yazıcı olarak HP'nin birçok (öntanımlı) driverını denedim, aynı şekilde rdp yazıcı olarak eklediğimde de sonuç elde edemedim. İşin garibi Universal Driver PCL 5 dışında hiçbir driverı rdp ile göremedim (Normal bir durum mu bilmiyorum). Bu driverda da çıktı alamadım malesef. Konu ile ilgili eksik bilgi verdi isem affınıza sığınıyor yardımlarınızı rica ediyorum.

Gönderildi : 02/11/2011 03:24

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Terminal ve DC Server versiyonlarını bildirir misin?

Printer'ı TS'ye nasıl map ediyorsunuz? Kullanıcı çıktı alması için ne yaptınız?

(Client üzerinden çıktı alabildiğinizi varsayarak) Eğer EasyPrint seceneğini kullanıyorsanız baglantı problemlerine yanlış map'lemelerde yapabilir. bu yuzden Control Panel’inden Administrative Tools >> Terminal Services >> Terminal Services Configuration’u RDP-Tcp, tıklayarak Properties içerisindeki "Client Setting" içerisinde "Disable the following" de hepsinin işaretlerini kaldırın

Gönderildi : 02/11/2011 19:38

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Thinclinetın ipsi ile birlikte terminal servera tanıttınız mı? Örn: thinclient ipsi:10.20.20.10 şeklinde Terminal serverada aynı ip ile tanıtın. Daha sonra security izinlerinide o kişiye full izin verin. Sadece o kişi print etsin ya da gönderilen print  isteğini silsin.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 08/11/2011 02:13

Paylaş: