ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

Ağ yazıcısına bağlanma sorunu...

Son Mesajınız 10-30-2018, 11:29 Kadir Ciftci tarafından gönderildi. 8 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  09-15-2011, 9:35 275038

Ağ yazıcısına bağlanma sorunu...

Merhabalar

ağ yazıcısında bağlanmıyor verdiği hata ise " windows yazıcıya bağlanamadı. Lütfen yazıcı adını veya IP adresini denetleyin ve yeniden deneyin. bu bir ağ yazıcsıysa , yazıcının açık olduğundan emin ol yada yazıcı adından emin olun " diye hata veriyor

cihazın ip si doğru ağ üzerinden görüyorum sağ tıklayıp bağlan dediğim de böyle yapıyor... 

windows güvenlik duvarından dosya ve yazıcı paylaşımı da açık ... 

ve hatta cihazı kaldırıp baştan kurdum yine olmadı... 

ve şunu da denedim yazıcının güvenlik ayarına gelip o kullanıcıya da izin verdim ama olmadı böyle sıkı bir sorun ile karşılaşmaktayım....

http://www.cozumpark.com/user/EditProfile.aspx?ReturnUrl=%2fdefaultrc.aspx
  •  09-15-2011, 9:42 275039 Cevap 275038

Cevap : Ağ yazıcısına bağlanma sorunu...

bağlanmak istediğin pc de o ağ yazıcısının driverini yüklemen çözüm olabilir
    www.davudows.com
  •  09-15-2011, 9:51 275043 Cevap 275039

ama sonuçta bu yazıcı usb yazıcı ip yazıcı değil... win 7 de otomatik olarak windows update den tanımlamaktadır...

•  09-15-2011, 10:17 275057 Cevap 275043

Selamlar birkaç detay bilgi alabilirsem sanırım yardımcı olabilirim.

Öncelikle kullandığınız yazıcı marka modeli nedir?

Bağlantı şekliniz nedir?

Network üzerinden bir PC üzerinden mi paylaştırıyorsunuz?

•  09-15-2011, 10:24 275059 Cevap 275057

hp laserjet 1022 usb yazıcı usb üzerinden paylaşıma açılıyor network den pc ipsi yazılıp bağlantıyı sağlıyorum...

•  09-15-2011, 11:13 275069 Cevap 275059

Paylaşımı oluşturduğun pc Win 7 ise.

Yazıcıyı kaldırın.

Bilgisayarda windows güvenlik duvarını kapatıp tekrar açtıktan sonra yeniden başlatın ( Tüm ayarları sadece yazıcı paylaşımını değil)

Network Ayarlarındaki Dosya ve Yazıcı Paylaşımının işaretli olduğundan emin olun.

Sonrasında yazıcıyı standart kurulumunu yaptıktan sonra (Default olarak paylaşıma açmayın)

Yazıcı ayarlarından security ve share ayarlarına gerkli yetkileri vererek (tercihe ve guvenlik ayarlarına göre)

tekrar deneyin.

•  09-15-2011, 11:46 275074 Cevap 275043

Oğuzhan TUNC:
    ama sonuçta bu yazıcı usb yazıcı ip yazıcı değil... win 7 de otomatik olarak windows update den tanımlamaktadır...
    bazen yazıcınınbağlı olduğu bilgisayarda yazıcının özelliklerine girip windows 7 için driver eklemek gerekebiliyor. siz windows 7 clientiniz için ağdaki paylaştırılmış yazıcıyı bilgisayara tanıtmak istediğinizde, karşı taraftan driverini çekip kendi üzerine yüklüyor. bu yükleme gerçekleşmediğinde de bu tarz hatalar verebiliyor. yazıcının tanımlı olduğu bilgisayarda firewall ın kapalı olduğunu da kontrol edin. "yazıcının bağlı olduğu bilgisayarda printer özelliklerine geldiğinizde paylaşımın altında, additional driver kısmı var burayı bir kontrol etmeni öneririm"
    www.davudows.com
  •  09-15-2011, 13:05 275095 Cevap 275074

sorun çözüldü ağ paylaşımı yapılan pc nin ağ bağlantısını disable yapılıp tekrardan enable yapıldı şu anda yazdırmaktadır...

bilgileriniz için teşekkürler...

•  10-30-2018, 11:29 537950 Cevap 275095

Aynı sorunla bende karşılaştım ve aynı şekilde çözdüm. Gerçektende sorun aynı şekildeymiş. İşte bunlar hep insana bu işte tecrübe paylaşım güzel olmuş tebrikler. :)

RSS haberlerini XML olarak görüntüle