Forum

Exchange2003 ve far...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange2003 ve farklı sorunlar

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
517 Görüntüleme
(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ;

Windows 2003 server üzerinde Exchange 2003 Sp 2 kullanıyorum.Server da sadece exchange var ve aynı zamanda Adc ve global catalog ,Spam taraması için farklı bir makinede Trend Micro VirusWall var Tüm kullanıcılarıma Symantec Corp Edition güncel.Bir gün mail atabildiğim adrese diğer gün atamıyorum.Sonra tekrar atabiliyorum.Sistemin neresinde sorun olabilir.Ayrıca merak ettiğim network altyapısı bu durumlara sebep olabilir mi ?;(Kablo ve switch gibi)

Sorunlarım ,

1-   Alıcının e-posta sunucusuyla bir SMTP iletişim sorunu oluştu.  Lütfen sistem yöneticinize başvurun.

<exchange.sismat.com.tr #5.5.0 smtp;553 sorry, that domain isn't in my list of allowed rcpthosts (#5.7.1)>

2-    Bu alıcıya e-posta gönderme izniniz yok.  Yardım için sistem yöneticinize başvurun.

<exchange.sismat.com.tr #5.7.1 smtp;554 5.7.1 <[email protected]>: Relay access denied>

3- Sertifika servisini kurarken ilk oluşturulan root sertifikaları nasıl silerbilirim , 3-4 defa sertifika servisini kurup kaldırımca şimdi ISS te rpc over https yaparken kullanılabilir sertifikalar arasında benim daha önceden almış olduğum root sertifikaları görüyorum.

Gönderildi : 24/06/2008 22:54

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

sorunlar belli gibi

1. sismat.com.tr domaini recipient host larda kabul edilen listede değil.

2. buildholding.com ile güven ilişkiniz yok diyor. yani karşı taraf kabul etmiyor sizi.

aslında ikiside aynı sorun büyük ihtimalle rbl listesiniz. bunu kontrol etmelisiniz.

Gönderildi : 25/06/2008 00:01

(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam merhaba ;

Cevabınız için teşekkürler , fakat ben daha dün bu domainlere mail atabiliyordum geçen hafta yine aynı sorum oldu.Yani stabil değil hiçbir şey yapmayayım yarın her ikisine de mail atabilirim büyük ihtimal.Rbl leri kontrol ettim bir sorun gözükmüyor ayrıca 2 mesajda relay access hatası neden veriyor ki benim sistemim relay e açık değil.

Selamlar 

Gönderildi : 25/06/2008 01:12

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba

sizin taraf değil karşı taraf sizi kabul etmiyor. Yani büyük ihtimalle gözden kaçırdığınız bir db olmalı.

Şuan atabiliyor musunuz?

maili gönderirken, message tracking den kontrol eder misiniz. hatanın detayı ve karşı tarafın cevabı gözükür. burada paylaşırsanız daha sağlıklı bakarız.

Gönderildi : 25/06/2008 13:46

Paylaş: