Forum

5406zl boot.ini pro...

Bildirimler
Hepsini Temizle

5406zl boot.ini problem

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,059 Görüntüleme
(@yakuptaskent)
Gönderiler: 64
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selamlar;

Firmamızda dün yaşanan bir elektrik kesintisi sonrası 5406zl backbone swicthimiz açılmaz oldu. Console ile bağlandığımızda aşağıda verdiğim ekranda takılıp kalıyor. Aşağıdaki mesaj doğrultusunda eski ve yeni olmak üzere iki adet imaj yükledim ama gene sonuç nafile. Yükleme sonrası boot.ini imajı açamıyor gibisinden mesaj verip kalıyor. 

boot system pr ve se iki adet flashtanda boot etmeye çalıştı gene sonuç aynı. Swich içerisinde config1 dosyası var cat ile içine baktığımda config var duruyor. ama imaj bir türlü boot.ini tarafından okunamıyor. içerisinde gördüğüm kadarı ilede sadece secondary.swi imajı var.. hp ye arıza açtırdım.. aramalarını bekliyorum.. onlar arayana kadar sizlerinde fikir ve önerilerini almak isterim.. 

ROM information:

Build directory: /sw/rom/build/btmrom(ec_btmrom_t5a)

Build date:      Sep  2 2010

Build time:      18:28:35

Build version:   K.15.11

Build number:    37852

Error, /cfa0/boot.ini corrupted; please reboot to console and repair.

Could not open Image file

Bad code in FLASH

Flash memory needs reprogramming or chassis could be faulty.

Use a PC as the console and perform the update procedure

by serial Xmodem download of the current Switch Image.

If unsuccessful w/ downloading, then try replacing chassis.

HP ProCurve Switch 5406zl (J8697A) 

ROM Build Directory: /sw/rom/build/btmrom(ec_btmrom_t5a)

ROM Version: K.15.11

ROM Build Date: 18:28:35 Sep  2 2010

ROM Build Number: 37852

SSC Version: SSC 82 231120050317

MSI Version: 4

CSI Version: 5

Copyright (c) 1995-2008 Hewlett-Packard Company. All rights reserved.

RESTRICTED RIGHTS LEGEND

Use, duplication, or disclosure by the Government is subject to restrictions

as set forth in subdivision (b) (3) (ii) of the Rights in Technical Data and

Computer Software clause at 52.227-7013.

Hewlett-Packard Company, 3000 Hanover Street, Palo Alto, CA 94303

Enter h or ? for help.

=> 

Gönderildi : 31/05/2011 13:00

(@Anonim)
Gönderiler: 0

hp ile iletişime geçip cihazı birebir değişimini sağlayabilirsin. ömür boyu garantili bir ürün. fakat şasi switchlerde nasıl bir değişim prosedürü var hp ye sormak lazım.

backbone switchlerde daha hassas davranıyorlar aynı gün içinde çözüme ulaşırsın

Gönderildi : 31/05/2011 15:07

(@yakuptaskent)
Trusted Member
Konu başlatıcı

management modul arızalı olduğunu düşünerek aynı gün modülü kargoladılar şuan kargoyu bekliyorum.. gelir gelmez modül değiştirip backup alıp fw update yapmayı düşünüyorum.. problem çözümünü yazarım..

Gönderildi : 01/06/2011 01:09

(@yakuptaskent)
Trusted Member
Konu başlatıcı

management modül değişimi yapıldı. sonuç gene aynı..

şuan yeni bir case kargolandı yarında onu değiştirip deniyeceiz.. 

Gönderildi : 01/06/2011 21:24

(@yakuptaskent)
Trusted Member
Konu başlatıcı

case ve management modül değişti.. artık cihaz açılır konumda..

şuan yeni bir tür problem belirdi süresi belli olmayan periyotlarda cihaz kitleniyor.

HP ile yeniden irtibate geçildi

crash loglar, tech çıktıları, dump logları yollandı

cihaza takılı olan 3 modülünde arızalı olduğu söylendi

ne ilginçtirki cihazı elektrik arızasından dolayı böyle olmuş diyerek garantiden çıkardılar..

:/

şuan elimde yeni bir case ve management modülle çakar almaz çalışan 3 adet modül var

Gönderildi : 07/06/2011 14:46

(@cenksasmaztin)
Gönderiler: 19
Active Member

selamlar

aslında sw de bir sorun yok keşke daha önce görseydim yazınızı formda

sadece elektrik kesintisinden dolayı sw in tüm flash dosyaları silinmiş ve bootroom moda düşmüşsünüz xmodem ile yeni flash atılıp durum düzelebilirdi.

neyse geçmiş olsun sorun çözülmüştür umarım.

Gönderildi : 26/08/2011 01:27

(@huseyinbaduk)
Gönderiler: 116
Estimable Member

Arkadaşlar selamlar;

Firmamızda dün yaşanan bir elektrik kesintisi sonrası 5406zl backbone swicthimiz açılmaz oldu. Console ile bağlandığımızda aşağıda verdiğim ekranda takılıp kalıyor. Aşağıdaki mesaj doğrultusunda eski ve yeni olmak üzere iki adet imaj yükledim ama gene sonuç nafile. Yükleme sonrası boot.ini imajı açamıyor gibisinden mesaj verip kalıyor. 

boot system pr ve se iki adet flashtanda boot etmeye çalıştı gene sonuç aynı. Swich içerisinde config1 dosyası var cat ile içine baktığımda config var duruyor. ama imaj bir türlü boot.ini tarafından okunamıyor. içerisinde gördüğüm kadarı ilede sadece secondary.swi imajı var.. hp ye arıza açtırdım.. aramalarını bekliyorum.. onlar arayana kadar sizlerinde fikir ve önerilerini almak isterim.. 

=> 

Yıl 2018 Aynı sorun başıma geldi 🙂 Elektrik kesintileri sebebiyle yaşanan bir problem. Cenk hocamın dediği gibi flash dosyasının yanması sonucu switch rommon moda giriyor.. Rommon modda firmware atmanın tek yolu xmodem yöntemiyle.. Bunun için  https://osdn.net/projects/ttssh2/releases/  adresinden programı indirip, program üzerinden serial bağlantı yapıp firmware dosyasını flash'a yüklemeniz gerekiyor..

Gönderildi : 19/07/2018 13:17

Paylaş: