Forum

2008 Server Adminis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server Administrator Multi Login Problemi

10 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
529 Görüntüleme
(@ErdoganPALA)
Gönderiler: 158
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Server 2008 Enterprise R2 sürümünde aynı anda administrator olarak 1 den fazla bağlantı sağlıyamıyorum 2'nci bağlantı sağlandığında bağlı olan kullanıcı'nın bağlantısı kesiliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilgilendirirmisiniz lütfen.

Saygılarımla.

Gönderildi : 26/05/2011 19:27

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Remote desktop services lisansı almanız gerek ( eger uzak masaustu baglantısından bahsediyor iseniz )

http://www.cozumpark.com.tr/forums/thread/223719.aspx

http://www.cozumpark.com/forums/thread/224344.aspx

Gönderildi : 27/05/2011 12:46

(@ErdoganPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Vasvi Bey,

Evet Uzak masa üstü bağlantısından basediyorum 2003 server da böyle bir uygulama yok 2008 serverda böyle bir uygulamamı başlatıldı?

Saygılarımla.

Gönderildi : 27/05/2011 12:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar ;

Domain var ise  group policy ile  yoksa locak policy ile

Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Terminal Services\Terminal Server\Connections\
altında "Restrict each user to a single session"  policy sini disable  yaparak aynı user ile  eşzamanlı oturum açabilirsiniz

Teşekkürler.

Merhabalar,

Server 2008 Enterprise R2 sürümünde aynı anda administrator olarak 1 den fazla bağlantı sağlıyamıyorum 2'nci bağlantı sağlandığında bağlı olan kullanıcı'nın bağlantısı kesiliyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim bilgilendirirmisiniz lütfen.

Saygılarımla.

Gönderildi : 28/05/2011 05:31

(@ErdoganPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Cumhur Bey

Ortamda domain ortamı yok, Administrative Tools > Local Security Policy bölümünde belirtmiş olduğunuz;
"Computer Configuration\Administrative Templates\Windows Components\Terminal Services\Terminal Server\Connections\" 

böyle bir sekme göremedim, Fakat söylemiş olduğunuz mantıkdan yola çıkarak;
"Administrative Tools > Terminal Services > Terminal Services Configuration > Restrict each user to a single session > Properties > Restrict each user to a single session check kaldırarak disable ettim ve problemim çözüldü.
Yardımınız dan dolayı teşekkür ederim.
Saygılarımla. 

Gönderildi : 28/05/2011 11:58

(@omeranar)
Gönderiler: 24
Eminent Member

bu işlemleri yaptım ama ben hala bağlantı sağlıyamıyorum karşı tarafın oturumunu sonlandırıyor.acaba lisanslamayla ilgili bir işlem yaptınızmı ? sistem domain altında..

Gönderildi : 30/05/2011 19:01

(@ErdoganPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Omer Bey,

Bu yapdığımız işlemlerden başka bir işlem yapmadık aynı anda birden fazla PC ile Administrator kullanıcısı ile bağlantı sağlıyoruz.

Saygılarımla.

Gönderildi : 31/05/2011 12:03

(@omeranar)
Eminent Member

Merhaba Erdoğan Bey ;

Şimdi başka bir makinadan (xptr) denedimde bağlanmayı sorunsuz bağlandı benim bağlandığım makina win7(64bit) bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Gönderildi : 31/05/2011 14:11

(@ErdoganPALA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ömer Bey, sonuç itibariyle yapdığınız işlem uzak masa üstüne bağlanma Win7 veya XP v.b sorun olmaması gerekiyor.

Gönderildi : 31/05/2011 15:00

(@omeranar)
Eminent Member

Ama maalesef oluyor bunu test ederekte gördüm..

Gönderildi : 31/05/2011 19:51

Paylaş: