Forum

Terminal Server Kul...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Terminal Server Kullanıcıları

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
582 Görüntüleme
(@serkanyanarates)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocalarım:

benim 2 Adet Sorum var;

1. Servera uzakdan bağlanan kullanıcıların gp'den ayarları filan yapdım ama Yönetimsel Araclar kısmını kapatamıyorum yani erişim yapılmasını yasaklayamadım bunu gp nasıl ve nereden yapabiliriz.

2. Sisteme login olan kullanıcıların sadece mas üstünde benim isdediğim programları görmesini nasıl sağlarım?

Sistemim:

Server 2008r2 TR, AD Kurulu üzerinde tiger var.

Gönderildi : 25/05/2011 01:40

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bu iki sorunuzda da bir şey sormak istiyorum kullanıcılarınızın sadece rdp ile bağlandığında programı çalıştırmasını mı istiyorsunuz yoksa yönetimsel araçlardan birşeyler değiştirmesini mi yasaklamak istiyorsunuz?

kolay gelsin.

Gönderildi : 25/05/2011 02:48

(@serkanyanarates)
Gönderiler: 45
Trusted Member
Konu başlatıcı

Yönetimsel aracları kapatmak istiyorum.

Ama sunuda belirteyim kullanıcıların masaüstünde sadece excell ve tiger da olsa olur yani başka hic bir şey yapamasınlar sadece tiger ve excell calıştırabilsinler.

ama 1. öncelik yönetimsel aracları yasaklamak.

Gönderildi : 25/05/2011 11:27

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

kullanıcıların default user ise zaten bu kısımda işlem yapamazlar (değişiklik kayıt gibi)

gpo içersinde control panel altında altında prohibit access to thr control panel den yasaklayabilirsin. (tüm denetim masası yani)

sadece istediğin cpl de gösteriliyormuş ama administrative tools cpl yok galiba.

başka bir öneri ama tam yerini bulamamdım control admintools komutunun çalışmasını engellemek

Gönderildi : 25/05/2011 11:58

Paylaş: