Forum

Hp 1022 Lazer yazıc...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hp 1022 Lazer yazıcı

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
830 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Konuyu inş doğru yere açmışımdır.

Hp 1022 Lazer yazıcımız var ve server üzerine kurulu. 12 farklı client a açık, şöyle bir sorunla karşılaşıyoruz tek kişi kullandığı zaman sorun yok fakat 2 kişi denk geldiği zaman aynı anda print almak isterken,  sayfa yazdırılıyor gibi görünüyor ama sayfayı yazdırmıyor kitleniyor. Ancak ağ kablosunu yazıcının arkasından söküp taktığımızda ve yazıcıyı resetlediğimizde düzeliyor, bu sorunun nedeni ne olabilir. 

Gönderildi : 05/04/2011 12:41

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Bu printer öncelikle bu kadar kişinin çıktı alması için uygun değil.Bütçeniz var ise network özelliği olan ekonomik bir printer almanızda yarar var.
sizin şu an yapabileceklerinize gelince güncel bir driver ile tekrar kurabilir , kullancılara ayrı ayrı prioty değeri atayarak kullanıcılara print alma önceliği atayabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/04/2011 13:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,
Bu printer öncelikle bu kadar kişinin çıktı alması için uygun değil.Bütçeniz var ise network özelliği olan ekonomik bir printer almanızda yarar var.
sizin şu an yapabileceklerinize gelince güncel bir driver ile tekrar kurabilir , kullancılara ayrı ayrı prioty değeri atayarak kullanıcılara print alma önceliği atayabilirsiniz.

Rıza Bey Cevabınız için çok teşekkür ederim driverı tekrar silip kurdum yeni sürümüyle birlikte ikinci alternatifinizi kısaca anlatablirmisiniz en basit şekliyle nasıl yapabiliriz. Yazıcı server üzerinde kurulu bilgisayarlarda ise donanımı ağ üzerinden driver yükleyerek tanıttık.

Gönderildi : 05/04/2011 14:16

(@www-rizasahan-com)
_

Bu yazıcı normalde bu kadar kişi için uygun değil ama yinede priority denemekte yarar var.Bu priority öncelik değeri printere kimden gelen yazının önce çıkacağına akdar verilen değerdir.1-99 arasında verilebilir.Kimin değeri yüksek ise sayısal olarak o kişinin çıktı alma önceliği vardır.Örneğin 99 olan birisi 80 olan birisine nazaren önce çıktı alma hakkına sahiptir.Bu belki çözüm olabilir.Priorty değeri atamak için printere sağ cilic özelikelr yapın.Aşağıdaki resimlere bakarak kendi printernizde bulabilirsiniz.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/04/2011 14:25

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Cevabınız için Çok Teşekkürler Rıza Bey, Şu anda 3 -4 yazıcıyla denedim bir sorun olmadı, Tekrardan test etme fırsatım olursa bu seferde çıktı almanın yoğun olduğu bir saatde test edicem.

Gönderildi : 05/04/2011 17:46

(@www-rizasahan-com)
_

Ben teşekkür ederim umarım bir faydası olur.

Gönderildi : 05/04/2011 17:51

Paylaş: