Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Nebim Matbu Form Sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,395 Görüntüleme
(@inancDelibalta)
Gönderiler: 9
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Windows Server 2008 R2 üzerine Nebim winner kurulumunu gerçekleştirdim. formlar - raporlar - transferler diye 3 adet klasörü paylaşıma açtım.  yalnız nebim içersinden genel parametrelerden matbu form - rapor ve transfer dizinlerini seçmeme rağmen her seferinde terkrar soruyor. neden kaynaklanabilir.

Gönderildi : 23/12/2010 13:24

(@UfukDeniz)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Local pc ler server daki paylaşımlı klasörlere erişemiyor olabilir. Erişimden kastım dosya izinleri ile alakalı. İlgili klasorlere \\Server\Formlar seklinde erisim saglamak istediginizde kullanıcı adı ve sifre soracaktır. Bu sekilde login oldugunuzda buyuk ihtimalle istediğiniz uygulama calısacaktır.

Gönderildi : 30/12/2010 17:53

(@ilhanozdamar)
Gönderiler: 2
New Member

Merhaba, 

Aynı sorunu bende yaşıyorum ve günlerdir çözebilmiş değilim bu konuda çözüm bulduysanız yardımcı olur musunuz ?

Gönderildi : 22/04/2017 15:33

(@KadirCAKIR)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Bununla ilgili şu şekilde test yaparsanız sorunu sanırım bulacaksınız. Genel parametrelerden formları üç noktadan seçip kaydet dedikten sonra modülü kapatıp tekrar açın ve genel parametreleri tekrar açtığınızda formlar klasörü bulunamadı diyorsa büyük ihtimalle  o klasöre erişim olmayabilir. Buna ilave olarak bu sorunu tüm bilgisayarlarda mı yoksa bazılarında oluyorsa çözüm daha farklıdır.

Gönderildi : 24/05/2017 02:50

(@ilhanozdamar)
Gönderiler: 2
New Member

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu sorunu sadece 2 bilgisayar da yaşıyoruz diğer mağazalarımızda aynı sorunu yaşamamaktayız. Parametrelere geldiğim zaman tekrar aynı dizini görmeme rağmen malesef düzelmemekte her defasında tekrar tekrar sormaktadır.

Gönderildi : 06/06/2017 19:58

Paylaş: