Forum

ad de bilgisayarı s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ad de bilgisayarı sildim. geri getirebilirmiyiz.

11 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,225 Görüntüleme
(@comexes)
Gönderiler: 56
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkdaşlar merhaba.active directory de bulunan bilgigisaylardan bir tanesini yanlışlıkla sildim. o bilgisayarda oturum açılamıyor. ne yapmam gerekiyor. pcde admin oturumuda kapatılmış.

Gönderildi : 03/09/2010 18:23

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

erd veya hiren boot ile açıp admin hesabını aktif edin.

sonra da makinayı domainden çıkarıp tekrar dahil edin.

kolay gelsin

Gönderildi : 03/09/2010 18:50

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

local olarak oturum açamıyorum pc.de domain tarafından yapmam gerekir. computer ou sunda yeni bi pc oluşturdum aynı isimle ama bu şekilde de olmuyor. bi süre beklemem mi gerekiyor acaba.

Gönderildi : 03/09/2010 19:12

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

local olarak oturum açamıyorum pc.de domain tarafından yapmam gerekiyor. computer ou sunda yeni bi pc oluşturdum aynı isimle ama bu şekilde de olmuyor. bi süre beklemem mi gerekiyor acaba.

Gönderildi : 03/09/2010 19:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba bilgisayarı manuel oluşturmanıza gerek yok active directory üzerindeki acount ile Mumin hocamın dediği gibi local admin girişi sağladıktan sonra makinayı domainden çıakrın tekrar katın domaine computer altında kendisi otomatik oluşacaktır.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/09/2010 19:21

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yardımınız için teşekkür ederim. local admin şifresinin bilmiyordum onu buldum domainden çıkarıp yeniden dahil ettim sorun düzeldi.  ayrıca :

Merhaba;

Forumda sorduğunuz soru uzerine  http://www.cozumpark.com/forums/thread/201494.aspx

Admin hesabını Enable etmek icin isterseniz uzak dan bilgisayara baglanarak da yapabilirsiniz.

Bunun için o bilgisayarın ipsini veya adını bilmeniz gerekir ( bahsettiğim bağlantı uzak masa ustu değil )

Kendi bilgisayarınızda , admin hesabı kapalı olan bilgisayara baglanmak için
linkteki gibi computer management tabına gelip "connect to another computer" diyip bilgisayarın adını veya ipsini yazın.

Bu adımdan sonra Artık o bilgisayarın  local adminisiniz. Users bölümünden Administrator hesabını açabilir yada, yeni admin oluşturabilirsiniz.,

iyi calismalar.

bu şekilde de halloluyor sanırım. serkanberk arkadaşım bu şekilde bir yol gösterdi ama denemedim. saygılar. 

Gönderildi : 14/09/2010 19:05

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Geçmiş olsun.Güzelde bir bilgi ile postu süslemişsiniz.Test ettim baya sakıncalı bir yöntem:))

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/09/2010 19:29

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bende şimdi denedim güzelmiş:))))) fakat bu şekilde bağlanamayız sanırm. çünkü pc yi silmiştik..

Gönderildi : 14/09/2010 20:11

(@samilaltundal)
Gönderiler: 502
Prominent Member

Merhaba

Mail adresini verebilirsen ad backup programı var bende hocamdan almıştım, sadece kullanıcıları ve ayarlarını yedekliyor her hangi bir durumda geri alabiliyorsun güzel ufak bir program lisanssız.

Gönderildi : 14/09/2010 20:43

(@comexes)
Trusted Member
Konu başlatıcı

tşk ederim. ismini verirsen bulabilirm ama yine de [email protected] bu adrese atabilirsin. 

Gönderildi : 17/09/2010 20:04

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Ip den baglanılabilrdi belki belirtilen yolla, ama kullanıcı oturum acmadan - kullanıcı gırıs ekranında iken izin verir mi uzaktan computer manage ekranına , denemek lazım.

Gönderildi : 18/09/2010 12:42

Paylaş: